News

PriceWizard – aplikacja, która pomoże Ci w Twoim biznesie na Allegro

Jeśli prowadzisz swój własny biznes z pewnością wiesz jak duże znaczenie ma odpowiednia organizacja pracy. Firma potrafi pochłonąć każdą wolną minutę. Właśnie dlatego warto dążyć do możliwie największej automatyzacji pracy. Pomocą mogą stać się gotowe aplikacje, które są w stanie wykonywać część naszej pracy. Takim przykładem może być aplikacja PriceWizard, czyli automat do zmian cen.

Prowadzenie oraz reklamowanie własnego sklepu często wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Właśnie dlatego wielu przedsiębiorców cały czas decyduje się na sprzedawanie swoich produktów poprzez gotowe platformy sprzedażowe. Dzięki temu w prosty sposób mogą dotrzeć do bardzo szerokiej grupy potencjalnych klientów. Allegro bardzo dobrze pozycjonuje się w Google, ale ma też wbudowaną świetną wyszukiwarkę produktów. Dodatkowy program ochrony kupujących sprawia, że wiele osób chętniej kupuje poprzez ten portal niż w mniej znanych sklepach online. Problemem jednak okazuje się duża konkurencja i prowadzone przez nich wojny cenowe Allegro.

Jak usprawnić zarządzanie dużą ilością aukcji na Allegro?

Mniejsze sklepy na allegro, które w swojej ofercie mają tylko kilka aukcji może i tak bardzo nie odczuwają tego problemu. Jeśli jednak właściciel ma ich już kilkadziesiąt, a czasami i nawet kilkaset musi poświęcić bardzo dużo czasu na ich administrowanie. Do jego obowiązków należy ustawianie cen towarów i dostawy oraz kontrola bieżących działań cenowych konkurencji. Niewiele osób jednak wie, że zadania te może wykonać za nas aplikacja PriceWizard. Za pomocą wprowadzonych słów kluczowych, numerów aukcji i wielu innych parametrów będzie ona w stanie na bieżąco dostosowywać ofertę cenową tak, aby była atrakcyjniejsza niż ta u konkurentów.

PriceWizard posiada możliwość ustawienia ceny minimalnej, której aplikacja nie przekroczy podczas aktualizowania cen. Dzięki temu właściciel może mieć pewność, że każda sprzedaż będzie dla niego opłacalna. Próbowałam kiedyś swoich sił w sprzedaży na allegro i nie zliczę czasu jaki poświęciłam na analizowanie cen konkurencji oraz edycję aukcji. Teraz jednak w zamian za niewielką miesięczną opłatę mogę mieć pewność, że ktoś zrobi to za mnie.

Co potrafi aplikacja PriceWizard?

Ten menager cen Allegro poza dostosowaniem cen produktów do naszej konkurencji posiada też kilka innych przydatnych funkcji. Przede wszystkim można wykorzystywać ją do obsługi kilku kont na Allegro. To świetna wiadomość dla właścicieli kilku sklepów. PriceWizard pozwala na ustawienie harmonogramu zmian cen. Oznacza to, że na przykład po zakończonym sezonie zimowym, automatycznie obniży on ceny rzeczy w zimowych kategorii. W dodatku do programu na raz może logować się wiele osób, a sama platforma pozwala też na importowanie cen produktów z plików Microsoft Excel. Brzmi dobrze? Zachęcam do zapoznania się z filmikiem, który zaprezentuje pierwsze kroki z aplikacją.

Na koniec warto wspomnieć, że aplikacja PriceWizard została oficjalnie zaakceptowana przez Allegro! Dzięki temu mamy pewność, że jest ona bezpieczna.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *