News

Bezpieczeństwo Twojego konta na Facebooku może być zagrożone

Nie wyobrażasz sobie codziennego funkcjonowania bez korzystania z portali społecznościowych? Dzielisz się w sieci swoim życiem? Możesz narazić się na duże niebezpieczeństwo! Sprawdź, jak chronić swoje konto na Facebooku przed atakami hakerskimi.

Social Media stanowią cząstkę naszego codziennego życia. Niestety często przez liczne zaniedbania, narażamy się na szereg niebezpieczeństw związanych z utratą kontroli nad swoim kontem na Facebooku.

Ataki hakerskie na Facebooku zdarzają się dość często. Zaledwie końcem września dyrekcja Facebooka poinformowała o potencjalnym niebezpieczeństwie, które dotyczyło aż 50 milionów użytkowników serwisu. Wystarczyła niewielka luka w systemie bezpieczeństwa, aby narazić szereg osób na spore zagrożenie. Nie podano, czy problem dotyczył Polski, ale zachodzi duże prawdopodobieństwo, że tak. Zastanawiasz się, czy dotyczyło ono także Ciebie? Jeżeli w dniu 28 września Twoje konto zostało zresetowane, to najprawdopodobniej tak. Do tej pory nie wiadomo, czy w wyniku potencjalnego ataku hakerskiego zagrożone konta na Facebooku zostały użyte niezgodnie z prawem, ale warto zachować czujność.

Jak chronić swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z kanałów Social Media?

Facebook jest nadal popularnym serwisem społecznościowym, z którego korzystamy nie tylko prywatnie, ale także służbowo, czasami zapominając o tym, że w sieci nikt nie jest anonimowy, a nasze dane osobowe i inne ważne informacje mogą zostać przejęte przez hakerów. Wcale nie trzeba należeć do grona celebrytów, aby stać się ofiarą przestępców. Co więcej, często sami ułatwiamy im zadanie, pozostawiając „otwarte drzwi” w postaci nieodpowiednio skonfigurowanych ustawień bezpieczeństwa konta.

Mimo iż coraz częściej blokujemy zawartość swoich kont przed osobami postronnymi i udostępniamy ją tylko ustalonej grupie odbiorców, to i tak nie jesteśmy bezpieczni. Jeżeli sami nie zadbamy o stałą kontrolę nad bezpieczeństwem, możemy narazić się na spore kłopoty.

Dane osobowe to chodliwy towar, na który znajdzie się wielu kupców. Między innymi z tego powodu znajduje się coraz więcej amatorów, którzy korzystając z ogólnodostępnych narzędzi, chcą włamać się na nasze konto. Jak mogą tego dokonać? W banalnie prosty sposób! Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, już teraz wejdź na stronę plom i zapoznaj się z artykułem na ten temat, który znajdziesz tutaj: plom.pl/jak-wlamac-sie-komus-na-fb. Kliknij w link i zdobądź wiedzę na temat tego, jak można obejść systemy zabezpieczeń i bez większego problemu pozyskać hasło do Twojego Facebooka w celu przejęcia kontroli nad kontem lub jego usunięcia.

Przejęcie kontroli nad kontem Facebook to nie tylko sposób na instalację złośliwego oprogramowania w celu pozyskanie np. danych logowania do konta bankowego. Dzięki złamaniu zabezpieczeń ktoś, komu bardzo na tym zależy, może zamienić Twoje życie w koszmar, podszywając się pod Twoją tożsamość w różnych celach.

Bezpieczne korzystanie z Facebooka

Korzystaj z Facebooka w sposób rozsądny! Pamiętaj o ustawieniu silnego hasła i jego częstej zmianie, skonfigurowaniu zaawansowanych opcji zabezpieczeń i logowania, a także zawsze wyloguj się ze swojego profilu, gdy korzystasz z sieci publicznej. Podstawą bezpieczeństwa na Facebooku jest też ograniczenie dostępu do Twoich danych – publikując swój adres, udostępniając zdjęcia swojego domu, dzieci, cennego dobytku itp. narażasz się na niebezpieczeństwo. Nawet Twój numer telefonu i adres e-mail są cenną zdobyczą dla hakerów, dlatego zadbaj o to, aby nie wpadły w niepowołane ręce.

Dobrym sposobem na ograniczenie niebezpieczeństwa jest unikanie bezmyślnego dodawania nowych znajomych i klikania w każdy proponowany link. Pod często niewinnie wyglądającą wiadomością lub bardzo ciekawym wpisem mogą kryć się niebezpieczne wirusy. Każdy, kto korzysta z Facebooka, musi zdać sobie sprawę z faktu, że wszystko, co publikuje na swoim profilu, może zostać wykorzystane przeciwko niemu. Tak może się stać, gdy ktoś przejmie kontrolę nad Twoim kontem i zacznie działać na Twoją niekorzyść, niszcząc życie rodzinne, karierę zawodową lub dobre imię, które są o wiele cenniejsze od pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *