News

Powrót Zeppelina? Amazon patentuje dronowy transport

Amazon już od dłuższego czasu kombinuje z wykorzystaniem dronów do transportu towarów. Teraz doczekaliśmy się bardzo ciekawych rysunków, które znalazły się w nowych patentach giganta.

 

Z rysunku wynika, że nad naszymi głowami wkrótce mogą pojawić się sterowce, mające być swoistymi mobilnymi magazynami, które pojawiałyby się w miejscach, w których przewiduje się duży popyt na konkretne produkty. Z „głównej bazy” pojedyncze towary byłyby transportowane dronami do punktu docelowego.

fot. pdfpiw.uspto.gov

Jako przykład podaje się tutaj imprezę sportową. Nad stadionem pojawia się sterowiec obładowany przekąskami i napojami, które trafiają do konkretnego kibica za pośrednictwem małego drona. Oczywiście powierzchnię sterowca będzie można wykorzystać chociażby na banery reklamowe.

fot. pdfpiw.uspto.gov

Projekt zakłada również znacznie bardziej rozbudowaną sieć wysyłkową. W planach znajdziemy również kratowy system lotów dronów, wymianę między urządzeniami o pogodzie oraz wietrze a także to, w jaki sposób owe magazyny będą na bieżąco uzupełniane i kierowane w konkretne miejsca. Sam Amazon jak na razie nie chce zdradzić szczegółów zarówno o to, czy będą jakiekolwiek testy tego projektu i jeśli tak to kiedy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *