Aplikacje Gadżety News

Powermat – unikalny system ładowania bezprzewodowego dostępny już w Polsce

Bezprzewodowe ładowanie smartfonów to nowoczesne i wygodne rozwiązanie. Producenci zrobią wszystko aby ułatwić klientom życie codzienne. Powermat to świetny przykład na rozwój tej potrzebnej w Polsce technologii.

 

Powermat – to dostępny w przestrzeni publicznej – w restauracjach, sklepach czy kawiarniach – unikatowy system łączący funkcję bezprzewodowego ładowania telefonu komórkowego z inteligentną platformą mobilną, która umożliwia komunikację w czasie rzeczywistym właściciela lokalu z klientem. Dzięki temu technologia, wykorzystująca ładowanie przez indukcję elektromagnetyczną, dostarcza klientom prosty i wygodny dostęp do energii, zaś właścicielom – nowoczesne narzędzie marketingowe. Dostępna jest między innymi w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Wielkiej Brytanii, a wkrótce będzie osiągalna również w Polsce.

Lokale, w których wdrażany będzie system Powermat, zostaną wyposażone w specjalne maty ładujące, umieszczone w stołach i blatach, dzięki którym klienci będą mogli bez problemu bezprzewodowo naładować swoje urządzenia mobilne. Aby skorzystać z ładowania, wystarczy pobrać specjalnie przygotowaną, darmową aplikację – Powermat, dostępną na systemy operacyjne Android oraz iOS, która zapewnia dostęp do wysoce spersonalizowanych ofert promocyjnych. Dzięki specjalnym pierścieniom ładującym bezprzewodowe ładowanie w systemie Powermat dostępne jest dla praktycznie każdego modelu telefonu komórkowego, również fabrycznie nieprzystosowanego do ładowania bezprzewodowego. Rozwiązanie wydaje się być nie tylko ciekawe, ale również zaskakujące.

Fot. Prasowe

W dzisiejszych czasach bez telefonu jak bez ręki. Mimo coraz to lepszych i wydajniejszych akumulatorów, niestety ciągle brakuje nam energii, którą zużywamy na różnego rodzaju kanały społecznościowe (Facebook) lub kanały filmowo – rozrywkowe np. YouTube. Według badań przeprowadzonych w USA z ponad 300 użytkowników, aż 93% ankietowanych chętniej wybiera punkty w miejscach publicznych z możliwością naładowania telefonu poprzez bezprzewodowe ładowanie. Ponadto 88% klientów przyznaje, że częściej będzie wracać do miejsca, w którym miało możliwość bezprzewodowego uzupełnienia baterii. Ponad połowa użytkowników zostaje 11 minut lub dłużej w miejscu, który oferuje ładowanie bezprzewodowe, a 93% użytkowników Powermat zdecydowanie poleciłoby lokal, który udostępnia tę możliwość.

Pierwsze lokale wyposażone w Powermat pojawią się w Polsce już na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku. Warto też dodać, że ten unikalny system jest zgody ze wszystkimi standardami ustalonymi przez Fundację AirFuel, do której należą wielcy giganci technologiczni Samsung, Huawei, LG, AT&T, Blackberry czy HTC.

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *