News

Polska atrakcyjnym miejscem dla Outsourcingu – według KPMG

Według ankietowanych z całego świata najbardziej preferowaną lokalizacją dla outsourcingu usług IT są Indie, na drugim miejscu znalazła się Polska, a zaraz za nią Brazylia. Dzięki takim badaniom możemy wnioskować, że w Polsce funkcjonuje najbardziej dojrzały rynek outsourcingu usług IT.

 
Co to jest outsourcing?
 
To usługa przejęcia przez zewnętrzną firmę specjalistyczną części obowiązków innego podmiotu na podstawie zawartej umowy. W praktyce takie rozwiązanie najczęściej spotykamy w dziedzinach takich jak: księgowość, audyt, szkolenia, zaopatrzenie, administracja kadrowa. Takie usługi pozwalają, aby firma mogła skupić się na głównych celach i zadaniach firmy pod kontrolą specjalistów, a tym samym pozwala zredukować koszty zatrudniania i utrzymania specjalistów we własnej firmie. Outsocurcing to w praktyce scedowanie pewnych obowiązków na eksperta z zewnętrznej firmy.
 
Jak wynika z raportu KPMG nowoczesne organizacje czy firmy coraz częściej decydują się na korzystanie z takich usług oraz na transformację lokalnych i centralnych działów IT do modelu centrów usług wspólnych. Wyniki pokazują, że owy trend będzie umacniał się na pewno przez najbliższe 2-3 lata. Niestety duża część organizacji publicznych wciąż nie decyduje się na skorzystanie z takich usług. Czy takie rozwiązanie stanie się popularne? Może jest to pomysł na biznes dla przyszłych przedsiębiorców, którzy mogą takie usługi oferować innym firmą.
 
Źródło: ISB News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *