Aplikacje Artykuły Motoryzacja News Telefony

Aplikacje dla kierowców

Większość z nas codziennie korzysta ze smartfonów, wśród nich są oczywiście kierowcy. Dzisiaj pokażę Wam jak smartfon może stać się samodzielnym źródłem wsparcia dla kierowcy. Należy jednak pamiętać o prawidłowym i bezpiecznym użytkowaniu telefonu podczas jazdy. Pamiętajmy, aby nie pisać SMS w czasie jazdy, a wszelkie rozmowy prowadzić przez zestaw głośnomówiący.

 
Mobilna diagnostyka
 
Wielu z nas zapewne zdarzyła się sytuacja, gdy na desce rozdzielczej naszego auta pojawiła się obca i nieznana nam kontrolka. Aby sprawdzić, co dolega naszym czterem kółkom musimy udać się do specjalnego warsztatu, który sprawdzi komputerowo błąd – za usługę oczywiście należy zapłacić. Ale wykorzystując nasz smartfon również możemy pobawić się w lekarza. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny interfejs diagnostyczny z Bluetooth, który podłączymy do gniazda serwisowego OBD II lub EOBD – koszt to ok. 30 – 40 zł. Specjalne aplikacje takie jak np. OBD Car Doctor, ELM 327 Terminal pozwolą nam na odczytanie błędu, który spowodował zapalenie się kontrolki, a aplikacja Autocodes pozwoli odszyfrować, co oznacza dany błąd. Tym sposobem precyzyjne określimy usterkę auta. Inne aplikacje np. Torque, Smart Control Free pozwolą nam na monitorowanie pracy wielu układów auta.
 

magazynauto.pl

 
Awaria lub kolizja ze smartfonem nie jest straszna
 
Każde zdarzenie drogowe wywołuje u kierowcy niepotrzebny stres i panikę. Aby tego uniknąć z pomocą przyjdzie nam aplikacja Auto Awaria Free, która zawiera instrukcje zachowania w razie kolizji, wypadku czy poszczególnych awarii samochodu.
 
opel.pl

 
Nawigacja zawsze pod ręką
 
Obecnie każdy telefon wyposażony jest w moduł GPS, a to pozwala przekształcić go w nawigację samochodową. Z pomocą, gdy zagubimy drogę do domu przyjdą nam aplikacje: Auto Mapa, Garmin, Here Maps. Nawigacja działa tak samo jak na dedykowanym urządzeniu oraz automatycznie dostosowuje się do wielkości ekranu.
 
tabliczni.pl

 
Rejestrowanie drogi za pomocą telefonu
 
Dzisiaj w telefonie rzadko spotkamy aparat o rozdzielczości mniejszej niż 5 MPX, wiele urządzeń posiada większą matrycę. Aplikacja Auto Boy Dash Cam pozwoli łatwo zmienić smartfon w rejestrator jazdy. Użytkownik musi jedynie pamiętać o pojemnej karcie pamięci.
 
pclab.pl

 
Korki i fotoradary nam nie straszne
 
W Polsce niezwykle popularną aplikacją stał się Yanosik, które posiadają wbudowaną i stale aktualizowaną mapę fotoradarów dodatkowo użytkownicy ostrzegają innych kierowców o zdarzeniach drogowych, korkach czy kontroli na drodze. Inne aplikacje, które oferują podobne funkcję to: Auto Radar, iCoyate, Fotoradary Polska.
 
tomtom.pl

 
Bezpieczeństwo podczas jazdy
 
Aplikacja Drive Safe pozwala odczytać nam SMS przez wbudowany syntezator mowy, który właśnie do nas dotarł oraz pozwoli wyciszyć telefon podczas prowadzenia samochodu, aby ten nie rozpraszał kierowcy.
 
Dostosowanie smartfonu do jazdy
 
Prowadząc samochód często nie możemy wziąć telefonu do ręki by trafić w małe ikony czy odebrać połączenie. Aplikacja Drive Mode pozwala na dostosowanie ekranu poprzez duże ikony ze skrótami do najważniejszych aplikacji. Ma to ochronić nas przed rozpraszaniem się za kierownicą i zapewnić bezpieczną jazdę.
 
tabliczni.pl

 
Parking – odwieczny problem kierowców
 
W wielkich miastach bardzo trudno o miejsce parkingowe szczególnie w godzinach szczytu. Dzięki aplikacji Find Park w dużym mieście znajdziemy parking, a po wizycie w galerii handlowej, u fryzjera czy też po spotkaniu biznesowym uruchomimy aplikację Find My Car, która to zaprowadzi nas do zaparkowanego auta. Oczywiście musimy pamiętać, aby przed opuszczeniem samochodu w aplikacji zaznaczyć jego lokalizację.
 
dominteligentny.pl

 
Myślę, że niektóre propozycje przypadną do gustu aktywnym kierowcą. Sam osobiście lubię jeździć autem. Często korzystam przede wszystkim z nawigacji, bo przecież nikt dokładnie nie zna całej sieci dróg w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *