Aplikacje News

Pokemony w mapach Google i rekordowe przychody Niantic

Google udostępniło nową opcję w zakamarkach opcji swoich map, w której możemy ustalić jaką trasę przemierzyliśmy podczas łapania pokemonów w aplikacji Pokemon GO.

Nietypowa opcja pojawiła się niedawno w zakładce „Twoja oś czasu”, którą znajdziemy po uruchomieniu menu w Mapach Google. Na osi czasu znajdziemy drogę, jaką przemierzyliśmy danego dnia. Może okazać się to przydatne, gdy chcemy zlokalizować konkretne miejsce, które odwiedziliśmy, bądź też pochwalić się kilometrami przemierzonymi na rowerze, biegając bądź… łapiąc pokemony.

fot. Technologiczna
fot. Technologiczna

Chociaż pokemonowy szał nieco ucichł, znajdujemy coraz więcej odnośników do Pokemon GO. Nasz Inspektor Danych Osobowych ostrzega przed Pokemon GO, w sklepach za złapanie pokemonów otrzymujemy różne bonusy lub zniżki, a tymczasem Niantic cieszy się z ogromnych zysków.

fot. sensortower.com
fot. sensortower.com

Według danych SensorTower Pokemon GO wygenerował już ponad 440 mln dolarów przychodu. To więcej niż chociażby okrzyknięty najlepszym fantasy od czasów Hobbita film Warcraft, nie wspomniawszy już o Dniu Niepodległości 2 czy nowym Star Treku. Analitycy Citibanku mówią, że przychód do końca tego roku osiągnie 750 mln dolarów. Samo Niantic przekroczyło już wartość 3,5 mld dolarów.

Źródło: sensortower.com , businessinsider.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *