IFA 2016 News

IFA 2016: WiShake – czyli nieduży kieszonkowy głośnik

Na tegorocznych targach IFA 2016 wielu producentów zaskoczyło nas swoją pomysłowością i nowymi rozwiązaniami. Na duże uznanie zasługuje tutaj firma Wiko, która zaprezentowała nam bardzo ciekawy przydatny gadżet. WiShake to nowy kieszonkowy głośnik, który możemy zabrać w każde miejsce.

 

Zacznijmy od tego, że ten najnowszy głośniczek to nowość, którą zaprezentował nam francuski producent. Widać, że Wiko obiera nowy tor i zaczyna wprowadzać do swojej oferty coraz to ciekawsze produkty. WiShake to bezprzewodowy nieduży głośnik, który z łatwością schowamy do kieszeni kurtki, czy małej przepasanej torebki.

WiShake_2 / fot.technologiczna.pl
WiShake_2 / fot.technologiczna.pl

Cały sprzęt zasilany jest przez akumulator 520 mAh, który w zupełności wystarcza na 6 godzin pracy po pełnym naładowaniu baterii. A skoro jesteśmy już przy zasilaniu i baterii warto zwrócić uwagę, że sprzęt został wyposażony w inteligentny system samoczynnego wyłączania się po 30 minutach bezczynności.

WiShake / fot.technologiczna.pl
WiShake / fot.technologiczna.pl

Urządzenie posiada dodatkowo gniazdo jack, także możemy również podłączyć zwykłe słuchawki. Dodatkowo sprzęt wyposażony jest w Bluetooth 4.0. Takie małe urządzenie sterowane jest tylko jednym przyciskiem (producent postawił na minimalizm) ułatwiając nam w ten sposób całą obsługę.

WiShake_1 / fot.technologiczna.pl
WiShake_1 / fot.technologiczna.pl

Jednym przyciskiem możemy zmieniać głośność, włączać i wyłączać, stopować muzykę w momencie kiedy chcemy na chwilę „wyłączy” głośnego kieszonkowego pocketa i uruchomić moduł Bluetooth. Producent wyposażył sprzęt w pasywny radiator, który w technice elektroakustycznej możemy nazwać membraną bierną, czyli głośnik pozbawiony cewki. Rozwiązanie tego typu pozwala poprawić odtwarzanie basów. WiShake będzie dostępne w Polsce najprawdopodobniej w październiku, a cena ma oscylować około 260 zł.

Źródło: Informacja Prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *