News Operatorzy

Play testuje nowe urządzenie wzmacniające zasięg

Rozbudowa infrastruktury operatora to działanie, które jest oczywiste i czasochłonne. Jednak sieć Play prezentuje nam, że nad poprawą zasięgu można pracować też w dość niecodzienny sposób. Czas poznać więcej szczegółów dotyczących skrzynki Huawei B2338-168.

 
Jak widać na poniższym materiale operatorzy, a konkretnie jeden, czyli się Play cały czas myśli nie tylko jak zaskoczyć swoich klientów, ale również jak zwiększyć zasięg tam gdzie go nie ma lub jest bardzo słaby. Rzecznik fioletowych poinformował na kanale YouTube, że operator właśnie pracuje nad testami zwiększenia zasięgu poprzez specjalne „skrzynki” firmy Huawei. Marcin aktualną nazwę urządzenia określił nazwę „lekko dramatyczną”. Dlaczego? Skrzynka, którą zaprezentował rzecznik fioletowych nazywa się bowiem Huawei B2338-168. W zupełności mogę się zgodzić, że nie idzie tego spamiętać. Z tej okazji również został ogłoszony konkurs na łatwą oraz interesującą nazwę nowego urządzenia Huawei, które aktualnie przechodzi fazy testów przez zwykłych Kowalskich w 17 miejscowościach w całej Polsce. Testy wśród Kowalskich mają trwać aż 2 miesiące.

Fot.blogplay.pl

Jak informuje nas Marcin, sprzęt prawdopodobnie pojawi się w ofercie i może zwiększyć zasięg nawet trzykrotnie, co oznacza bardzo dużą poprawę zasięgu dla domkowiczów w okolicach gdzie zasięg LTE w zasadzie nie istnieje lub jest bardzo słaby. Z filmiku dowiedzieliśmy się również, że urządzenia jakie otrzymamy w ofercie będą już 6 kategorii.

Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie może postawić operatora w bardzo dobrym świetle wielu klientów, którzy dotychczas mogli mieć negatywne zdanie o sieci Play. Czy tak faktycznie będzie? Czas i testy prowadzone przez Kowalskich z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości.

Źródło: blogplay.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *