News Poradniki Telefony

Jak zrobić reset fabryczny w telefonie LG G6?

Każde urządzenie mobilne wymaga czasem czyszczenia, a co za tym idzie usunięcia wszystkich danych z naszego smartfona czy tableta. Działanie, które na pozór może wydawać się bardzo proste czasem może zaskoczyć nie jednego Kowalskiego. Dlaczego? Bo nie każdy klient wie jak dokonać przywrócenia ustawień fabrycznych w swoim urządzeniu. Prezentujemy jeden ze sposobów na przykładzie LG G6.

 
Słowo reset fabryczny z pewnością mierzi wielu Polaków. Lęk przed utratą cennych danych dla naszej codzienności jest w zupełności zrozumiały. Jednak często zdarzają się nam wpadki, które mimo różnych prób działania z naszym smartfonem wymagają już tylko resetu fabrycznego, tzw. hard resetu. Postanowiłem zaprezentować Wam dziś jedną z metod resetowania najnowszego flagowca LG G6, który powoli zdobywa rynek. Oprócz znanej metody zresetowania telefonu, jaką są ustawienia fabryczne, mamy jeszcze jedną metodę, którą możemy wykonać poprzez przyciski funkcyjne power Off oraz volume up/down. Jak tego dokonać? Działanie nie jest takie oczywiste, jak w przypadku większości smartfonów.

Wyłączmy telefon, a następnie jednocześnie wciskamy przycisk power off oraz volume down. W momencie kiedy tylko zobaczymy logo „LG” od razu puszczamy dosłownie na chwilę palec z przycisku power off po czym szybko znowu go wciskamy. Po tej operacji pojawią się nam kolejne okna do wybrania oraz zatwierdzenia resetu fabrycznego.

Do nawigacji po całym oknie używamy przycisków głośności zgodnie z oznaczeniem up i down (góra i dół). Przechodzimy na pole „Yes” i zatwierdzamy przyciskiem power, po czym otrzymujemy kolejne okno, w którym ponownie potwierdzamy angielskie tak. Po wykonaniu takich czynności nie pozostaje nam nic innego jak poczekać, aż telefon się zresetuje i przywróci ustawienia fabryczne. Taki sposób zresetowania telefonu jest dość nową metodą, gdyż zazwyczaj po przytrzymaniu przycisku power off oraz volume down w innych nieco starszy modelach pojawia się nam zielony robocik, a telefon również inicjuje wejście w menu serwisowe.

Źródło: Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *