Audio News

Panasonic RZ-S500W – Recenzja bezprzewodowych słuchawek TWS

Obecnie rynek słuchawek bezprzewodowych przeżywa złote chwile. Producenci przebijają się z innowacyjnymi rozwiązaniami i coraz lepszą jakością dźwięku. Nie inaczej jest z firmą Panasonic, która doskonale znana jest fanom elektroniki użytkowej. Swoją solidnością w tworzeniu produktów oraz tradycją wkupiła się w serca wielu użytkowników sprzętu elektronicznego. Dołącza również, do rywalizacji w segmencie bezprzewodowych słuchawek z modelami RZ-S500W oraz RZ-300W.

W ofercie występują modele w kolorystyce białej oraz czarnej. Na Polskim rynku kosztują ok. 549 zł, co jest dość konkurencyjną ceną, biorąc pod uwagę obecny w nich podwójny system ANC (aktywne wyciszanie szumów).

Zawartość opakowana Panasonic RZ-S500W

Tego typu słuchawki, sprzedawane są wraz ze specjalnym, ładującym etui. Nie inaczej jest tym razem. W zestawie znajdziemy mały kuferek, dorównujący gabarytami konkurencji, który z łatwością zmieści się w kieszeni. Sprawia wrażenie dobrze wykonanego. Trzy białe diody LED, ukryte we wgłębieniu, poinformują nas na o stanie naładowania etui. Niestety nie mamy tu ładowania bezprzewodowego, które z powodzeniem stosuje się w słuchawkach z tej półki. Znajdziemy za to złącze USB typu C, a stosowny kabel dostajemy w zestawie. Stylistyka słuchawek Panasonic RZ-S500W jest równie ciekawa, co jej nazwa. Nie jest porywcza i ekstrawagancka, raczej pospolita i klasyczna, co niektórym na pewno przypadnie do gustu.

Zestaw producenta zawiera również 5 nakładek gumowych w rozmiarach od XS do XL, co sprawi, że każdy użytkownik będzie mógł je dopasować do swoich potrzeb. Same słuchawki legitymują się certyfikatem IPX4, co oznacza, że są odporne na pot i lekki deszcz. Zabierzemy je więc na trening czy na jesienny spacer do parku. Ta lekka konstrukcja (ważąca zaledwie 7g), bardzo dobrze leży w uchu. Nawet przy większej aktywności jak bieganie, nie zachodzi potrzeba ich poprawiania w uchu.

Co wyróżnia RZ-S500W?

Firma Panasonic zdecydowanie stawia na bezkonkurencyjny system ANC, doskonałą jakość rozmów, oraz stabilność połączenia przez BT, nawet w zatłoczonych miejscach. Jak się to ma do rzeczywistości?

Słuchawki bezprzewodowe często lubią gubić sygnał w zatłoczonych miejscach. Wpływ na to mają inne telefony z aktywnym Bluetooth czy samochody z pokładowymi systemami. W przypadku modelu RZ-S500W tego problemu nie da się zauważyć. Połączenie jest bardzo stabilne, co jest niewątpliwie ogromnym atutem, bo doskonale wiemy, jak ten może problem irytujący w codziennym użytkowaniu.

Popularny system ANC włączamy i wyłączamy za pomocą panelu na prawej słuchawce. Służy on również do wznawiania i pauzowania muzyki, a mechanizm ten możemy dokładniej dopasować do swoich preferencji za pomocą aplikacji mobilnej, która dostępna jest na iOS i Androida. Dostępnych jest aż 50 poziomów ANC. Ten system odszumiania, spisuje się bardzo dobrze. Skutecznie poradzi sobie z wyciszeniem szumów, towarzyszących nam w codziennym życiu.

Należy również wspomnieć na temat co najmniej dobrej baterii. Słuchawki z włączonym systemem ANC, mogą pracować ok. 6 godzin bez użycia etui. Akumulator, który jest w niego wbudowany, pozwoli na pracę słuchawek nawet do 20 godzin. Minusem z pewnością jest fakt bardzo wolnego ładowania. Naładowanie etui zajmuje ok. 2 godzin. Na szczęście urządzenie wyposażono w funkcje szybkiego ładowana. W zaledwie 15 minut słuchawki naładujemy do poziomu, który umożliwi nam ich użytkowanie przez następną godzinę. Warto nadmienić fakt, że w przypadku podłączenia etui do ładowania, w pierwszej kolejności ładowane są słuchawki, a później dopiero akumulator zewnętrzny.

Jakość dźwięku

8-milimetrowe głośniki wyposażone w neodymowy magnes, zapewniają naprawdę fantastyczne odczucia. Mamy tu do czynienia z bardzo czystym i klarownym dźwiękiem. Fani mocnych basów niestety będą zawiedzeni, ponieważ Panasonic nie stawia tu na podbijanie czegokolwiek. Nie oznacza to, że basu w RZ-S500W brakuje. Słuchawki z powodzeniem starają się jednak najbardziej odwzorować oryginał. Zrównoważone brzmienie, podkreślenie niskich tonów, imponująca dynamika dźwięku – to cechy, które z pewnością wyróżnią ten sprzęt. Z pewnością przypadnie do gustu fanom muzyki rockowej i popowej.

Czy warto kupić Panasonic RZ-S500W?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, ponieważ jest to dosyć indywidualna kwestia. Po pierwsze design tych słuchawek jest kwestią dyskusyjną i z pewnością będą miały rzesze swoich zwolenników i przeciwników. System ANC też nie jest najskuteczniejszy na rynku. Model Jabra 75T, pokazał, że system ten może działać nieco lepiej, nie zapominajmy jednak o tym, że to znacznie droższe słuchawki. RZ-S500W wyróżnia się ceną. Jest to jedno z najtańszych rozwiązań na rynku, w swojej klasie. Ponadto oferują bardzo długi czas pracy bez ładowania oraz czysty, neutralny i pełny dźwięk. Są wygodne i lekkie, a ich użytkowanie i obsługa jest bardzo prosta i przyjemna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *