Komputery News Recenzje

Przewodowa mysz dla graczy za 149 zł – Recenzja Mad Dog GM701W

Myślę, że każdy gracz wie o tym, że dobry komputer i akcesoria mogą mieć duży wpływ na to, jakie wyniki osiąga się podczas grania. Większość osób obawia się jednak, że dobre urządzenia muszą być bardzo drogie. Czy aby na pewno tak jest? Na rynku znajdziemy przecież ciekawie zapowiadające się myszy dla graczy w cenie do 150 zł. Czy Mad Dog GM701W będzie dobrym wyborem?

Myszka, która trafiła do nas na testy, w specyfikacji może pochwalić się dobrym sensorem optycznym i żywotnymi przełącznikami Omron. Wyróżnia się też dość nietypowym kolorem jak na akcesoria dla graczy. Zdecydowana większość peryferii komputerowych dostępna jest jednak w klasycznym czarnym kolorze. Czy pomimo niskiej ceny myszka sprawdzi się na co dzień podczas rozgrywek?

Mad Dog GM701W – zawartość opakowania i wygląd

Myszkę otrzymujemy zapakowaną w kartonowym pudełku, w którym poza samym urządzeniem znajdziemy płytę i instrukcję obsługi.

Jeśli chodzi o wygląd myszki, to z pewnością wyróżnia ją wspomniany wcześniej biały kolor, który podkreśla ciemniejsze wstawki takie jak w okolicy scroola.

Uwagę przyciąga też pasek LED, który został poprowadzony wokół myszki. Producent postawił na RGB, które pozwala na swobodne ustawienie kolorów spośród prawie 16,8 miliona możliwości.

Gryzoń posiada 2-metrowy przewód USB, który pozwala na swobodną pracę nawet na większych biurkach. Warto też wspomnieć, że jest on zakończony pozłacanym wtykiem, który bardzo ładnie się prezentuje.

Na pierwszy rzut oka widać, że myszka została wyprofilowana tak, aby służyć praworęcznym graczom. Po obu stronach myszki znalazły się gumy antypoślizgowe, które sprawiają, że myszka bardzo dobrze się trzyma. Po lewej stronie znajdziemy też dwa przyciski funkcyjne.

Mad Dog GM701W – najważniejsze informacje

Przewodowa myszka dla graczy waży 120 gramów i wyposażona została w sensor optyczny Pixart Gaming PMW3325. Jest to sensor, który zbiera wiele pozytywnych opinii pośród graczy wybierających budżetowe produkty. Cechuje się ona wysokim LOD, czyli wysokością, na jakiej myszka przestaje odczytywać położenie po podniesieniu jej. Mad Dog GM701W zagwarantuje maksymalną czułość na poziomie 8000 DPI lub wraz z oprogramowaniem 10000 DPI.

Z danych producenta wynika, że maksymalna szybkość przetwarzania obrazu dla myszki wynosi 6 tysięcy FPS-ów, a prędkość maksymalna to 2,54 m/s. Dość duże znaczenie mają również przełączniki, na które zdecydował się producent. Są to przełączniki Omron, które oferują bardzo wysoką żywotność na poziomie dziesięciu milionów kliknięć.

Mad Dog GM701W – Oprogramowanie

Dla wielu graczy dość istotnym elementem jest też oprogramowanie, które zostało przygotowane przez twórców. Czy w przypadku tego produktu warto z niego skorzystać? Zdecydowanie tak. Szczególnie że będziemy mogli ustawić w nim kilka profili, które mogą okazać się przydatne, gdy z gryzonia będzie korzystać więcej osób. Oprogramowanie pozwoli na dostosowanie myszki do swoich preferencji. Między innymi gracz będzie mógł dobrać dla siebie profil DPI w zakresie od 200 do 10000. Znajdziemy tam też zmianę kolorów oświetlenia oraz efektów. W oprogramowaniu będziemy mogli również zdefiniować jakie funkcje zostaną przypisane do przycisków.

Mad Dog GM701W – Podsumowanie

Czy warto kupić myszkę Mad Dog GM701W? To budżetowa myszka, która jest bardzo fajnie wykonana i przy okazji ładnie się prezentuje. Jest też lekka i bardzo wygodna. Oczywiście pod warunkiem, że jesteście praworęczni. Została wyceniona na 149,00 zł. Bez problemu kupicie ją w popularnych sieciowych sklepach z elektroniką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *