Komputery News

Odświeżony Paint z mnóstwem nowych funkcji

Używacie czasem Painta? Dla mnie wciąż jest to narzędzie do szybkiego przycinania obrazów i… w sumie tyle. Wszystkie inne operacje wykonuję za pomocą zaawansowanego i darmowego Gimp’a. Jednak Microsoft postanowił rozbudować swój edytor grafiki i wzbogacić go o całkiem ciekawe funkcje.

 

Kiedyś zastanawiałem się, dlaczego dzieci w szkole zamiast korzystać chociażby z ciekawego TuxPainta, muszą męczyć się ze standardowym, wbudowanym edytorem. Teraz mogę przyznać, że śmiało zachęcam ich do obcowania z nową wersją Painta.

Bez tytułu

Do sieci wyciekły dwa filmiki przedstawiające funkcje nowego edytora grafiki. Oczywiście cały interfejs jest przystosowany do ekranów dotykowych oraz rysików. Całość mimo swojej prostoty w wyglądzie oferuje dość bogatą gamę możliwości. (Warto spojrzeć na projekt kuchni). Chociaż nie liczyłbym na potęgę AutoCada czy Cinema 4D, Paint może sprawdzić się w prostych zastosowaniach. Sam, widząc jak łatwo jest wykonywać obiekty 3D, z chęcią zainstaluję nową wersję, gdy ta tylko będzie dostępna.

https://twitter.com/h0x0d/status/784537365436100609

https://twitter.com/h0x0d/status/784539144647282688

Microsoft nie ogłosił jeszcze daty oficjalnej premiery nowego Painta, jednak bardzo prawdopodobne jest, że zobaczymy go wśród nowych urządzeń z linii Surface na ogromnej konferencji zatytułowanej „Imagine What You’ll Do”, która ma odbyć się 26 października. Pozostaje nam więc poczekać nieco ponad dwa tygodnie. A czy Wy używacie Painta? Dacie znać w komentarzach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *