Gadżety News

Oculus Rift zawita do europejskich sklepów we wrześniu

Twórcy Oculus Rift w końcu zapowiedzieli, kiedy ich urządzenie będzie dostępne w Europie. Sprzęt, oprócz poprzez oficjalną stronę, kupimy również w dużych sklepach elektronicznych.

 

Już 20 września facebookowe gogle VR będą dostępne w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Może nie jest to bardzo istotna informacja dla Polaka, ale z pewnością koszty dostawy do naszego kraju będą mniejsze, niż sprzętu wysyłanego z USA.

fot. oculus.com
fot. oculus.com

W sklepie Amazon w Niemczech cena gogli ma wynosić 699 euro, czyli w przybliżeniu około 3000 zł wraz z darmową dostawą. Nieco lepiej prezentuje się cena w Anglii, gdzie wyniesie ona 549 funtów, czyli około 2700 zł. W przypadku zamawiania produktu z Wielkiej Brytanii trzeba będzie doliczyć kilka funtów za przesyłkę. Wiadome jest także, że Oculus Rift trafi do sklepów MediaMarkt i Saturn. Więc powinniśmy mieć również możliwość zakupu gogli stacjonarnie. Niestety nie wiemy, jaka będzie ich cena i kiedy będą dostępne.

Sam podchodzę do tego sceptycznie i sądzę, że cena znacznie przekroczy kwotę 3000 zł. Miejmy nadzieję, że z czasem te urządzenie dostaniemy za mniejsze pieniądze. Póki co sporo wynosi „podatek od nowości”. Warto poczekać na spadki cen po zadomowieniu się technologii VR na rynku i dopiero wtedy pomyśleć nad ewentualnym zakupem zaawansowanych okularów. Warto również pamiętać, że wymagają one bardzo wydajnego komputera, więc jeśli go nie posiadamy, do ceny trzech tysięcy złotych będziemy musieli doliczyć co najmniej drugie tyle na PC. Na razie sam chętnie się przejdę do sklepu i sprawdzę potencjał gogli… na wystawce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *