News Operatorzy

HTC 10 znika z oferty T-mobile

Walka o klienta na rynku urządzeń mobilnych jest coraz bardziej zacięta. Byliśmy już świadkami „upadku” Noki, która wycofała się z produkcji smartfonów, tym razem T-mobile rezygnuje ze sprzedaży HTC 10 w Stanach Zjednoczonych co pogłębia problemy finansowe tajwańskiego producenta.

 

HTC w dalszym ciągu nie jest w stanie sobie poradzić z konkurencją. Flagowiec z numerem 10 wypuszczony w kwietniu tego roku zamiast uratować zaplecze finansowe firmy HTC ciągnie je na dno z dnia na dzień. Oliwy do ognia dolała sieć T-mobile (dokładnie oddział USA), która wycofała model HTC 10 ze swojej oferty sprzedaży. Od 20 lipca na stronie operatora zakładka z flagowym modelem Tajwańczyków świeci pustkami, a w zasadzie informacją „braki magazynowe”. Mimo, że telefon cały czas dostępny jest w ofercie punktów sprzedaży, czy właśnie na stronie internetowej to możemy być pewni, że T-mobile już nie będzie uzupełniał stocku tego urządzenia.

Tmobile_logo

Operator oficjalnie nie komentuje tej sytuacji, jednak możemy podejrzewać, że decyzja o wycofaniu sprzętu z oferty wynikała ze słabej sprzedaży smartfona. Silna konkurencja, a dodatkowo wygórowana cena HTC 10 powoduje zastój i niepotrzebne drogie magazynowanie sprzętu. Urządzenie dostępne było w ofercie operatora tylko 5 miesięcy i wszystko wskazuje, że już tam nie wróci.

O tym, że HTC ma problem nie trzeba nikogo przekonywać. Wygląda na to, że producent odpuścił sobie ten rynek, ponieważ sprzęt nie jest dostępny też u innych operatorów np. AT&T. Mimo zachwalania sprzętu w sieci z racji specyfikacji oraz marketingu, HTC 10 nie spodobało się amerykanom. A szkoda, bo telefon jest naprawdę dobry.

Źródło: AndroidPolice

http://www.androidpolice.com/2016/08/11/t-mobile-quietly-dropped-htc-10-july-just-2-months/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *