Aplikacje News

Nowy wirus na Facebooku

Choć większość użytkowników Facebooka jest świadoma, że ten wcale nie należy do najbezpieczniejszych portali, to jednak znajdują się wśród nich tacy, którzy kolejny raz dali się oszukać.

Na Facebooku grasuje niebezpieczny wirus, który jest w stanie zablokować nasz komputer i pozbawić nas dostępu do ważnych plików.

Ściągamy go na swój dysk zupełnie nieświadomie, klikając w powiadomienie, które pojawiło się na pasku. Zostajemy wtedy przeniesieni na stronę spreparowaną przez internetowych przestępców, a nasz komputer zaczyna pobieranie wirusa. Warto wspomnieć, że w większości przypadków nie kończy się na jednym takim pliku, gdyż pobierane są przy okazji kolejne, które mogą publikować za nas wpisy, komentarze i wysyłać spreparowane wiadomości, chcąc zarazić kolejne ofiary. Niestety wiele antywirusów nie wykrywa złośliwego skryptu.

Jak nie stać się ofiarą? Co najważniejsze – nie pobieraj plików, które wydają Ci się niebezpieczne i nie klikaj w podejrzane linki. Jeśli już pobrałeś na swój komputer plik, który prawdopodobnie jest wirusem – pod żadnym pozorem nie instaluj go na swoim komputerze.

Autor: Justyna Fajferek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *