Elektronika News

Nowy Helio P60 od MediaTek napędzi większość flagowców

Procesory MediaTek są uważane za średnio wydajne układy, które nie mogą równać się wydajnością z Snapdragonem i Exynosami. Mimo tego procesory MediaTek napędzają większość chińskich flagowców.

Nowa propozycja w postaci procesora Helio P60 zbudowana jest na podstawie architektury big.LITTLE. Składa się ona z łącznie 8 rdzeni (4x Cortex A73 i 4x Cortex A53). Taktowanie jednostki będzie zależne od urządzenia, ale maksymalnie będzie wynosić 2 GHz. Współpracujący układ graficzny to Mali G72 MP3 800 MHz. Procesor został wykonany w litografii 12 nm, co zapewnia nam niskie zapotrzebowanie na energię.

MediaTek Helio P60 pozwoli na współpracę z aparatem o maksymalnej rozdzielczości 32 Mpix lub dwóch aparatów o maksymalnej rozdzielczości 16 i 20 Mpix. Obsługiwane są wyświetlacze FullHD+ o proporcjach do 20:9. Jednostka została wyposażona w modem LTE kategorii 7 ze wsparciem dla technologii: VoLTE, ViLTE, VoWiFi. Współpracujące moduły lokalizacyjne GPS to GLONASS, Galileo i Beidou. Procesor obsłuży maksymalnie do 8 GB pamięci operacyjnej RAM LPDDR4x 1800 MHz oraz pamięć eMMC 5.1 lub UFS 2.1.

xdadevelopers.com

Nowa jednostka napędzająca będzie wspierała obliczenia sztucznej inteligencji, co daje możliwość zaimplementowania do urządzenia praktycznych funkcji takich jak np. rozpoznawanie głosu.

MediaTek Helio P60 zrewolucjonizuje rynek procesorów i da możliwość produkowania flagowców w niższych cenach poprzez obniżenie kosztów procesora. Jeśli jednostka okaże się wydajna, a wsparcie dla funkcji sztucznej inteligencji będzie bardzo dobre to możemy spodziewać się tańszych flagowców pracujących na Helio P60.

Źródło: mediatek.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *