Aplikacje MWC 2018 News

Powrót kultowej aplikacji – NOKIA PRO CAMERA

Większość z was na pewno pamięta aplikację Nokia Pro Camera, która była dostępna tylko dla niektórych telefonów, np. do Lumii. Jest to program do obróbki zdjęć. Bardzo długo nie była ona nigdzie dostępna, ale teraz wraca z wielkim hukiem. Na targach MWC 2018 oficjalnie zapowiedziano wznowienie jej działalności. Aplikację znajdziecie już w Sklepie Play!
 
Pojawiła się ona już kilka lat temu. Na początku nazywała się Nokia Camera, następnie została zmieniona w Lumia Camera, lecz ostatecznie przyjęła się Nokia Pro Camera. Obecność w pełni manualnych ustawień w roku 2013 była czymś bardzo kontrowersyjnym i niespotykanym. Konkurencja nie miała dużego pola do popisu pod tym względem, a Lumie z dobrym aparatem oraz optyką Zeissa potrafiły pokazać na co je stać.
 
Nowa wersja aplikacji oferuje oczywiście szerszy zakres ustawień manualnych. Użytkownicy będą mogli regulować według potrzeb balans bieli, czas otwarcia przysłony, ISO, ekspozycję. Wszystkie te czynności będzie można podglądać na żywo na ekranie. Niestety na ten moment nie są to już szokujące funkcję, ponieważ każdy producent oferuje podobne narzędzia.
 

androidcentral.com

 
Póki co aplikacja będzie dostępna na pewno dla modeli 7 Plus oraz 8 Sirocco. Domyślamy się, że być może zeszłoroczny high-end 8 także z niej skorzysta. Oficjalnie inne telefony będą mogły tylko pozazdrościć wyżej wymienionym modelom. Chociaż możliwe jest, że wkrótce w sieci pojawią się pliki .apk z Nokia Pro Camera, dzięki czemu każdy telefon będzie mógł się nią cieszyć.
 
Interfejs aplikacji doczeka się kilku zmian. Z pewnością opieranie się na prawie czystym Androidzie jest świetnym przykładem tego, jak producenci powinni tworzyć oprogramowania. Udowadnia tym samym wzorowe dbanie o aktualizacje.
 
Źródło: androidpolice.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *