Internet News Telefony

Nowe patenty Facebooka inwazją w naszą przestrzeń życiową

Dziennikarze dotarli do informacji związanych z pomysłami patentowymi Facebooka. Okazuje się, że jeden z największych portali społecznościowych chce nas podglądać, podsłuchiwać, a nawet śledzić nas. Twórcy opracowali nową technologię, która pozwala sprawdzić, jakie reklamy oglądamy w telewizji, jakie okazujemy emocje podczas patrzenia w ekran i wiele innych.
 
Niewątpliwie nowa technologia Facebooka jest przerażająca, ponieważ będzie zabierać codzienną prywatność oraz poczucie, że nawet, gdy zamkniemy się w domu, wyłączymy Internet to i tak będziemy śledzeni. Wśród zgłoszeń patentowych znaleziono technologie pozwalające na wykorzystanie mikrofonu w smartfonie do podsłuchiwania, jakie reklamy telewizyjne oglądamy, a jakie ściszamy, Kolejny pomysł to wykorzystanie przedniej kamery telefonu do rejestrowania naszego wyrazu twarzy podczas przeglądania treści w Internecie. Nie ma wątpliwości, że są to cenne dane dla reklamodawców, które pozwolą na personalizację reklam dla ściśle określonej grupy odbiorców.
 
Ostatnim patentem jest wykorzystanie lokalizacji do informacji o tym, gdzie śpimy i wie jak pozyskać informacje o naszych transakcjach płatniczych. W ten sposób bardzo prosto Facebook pozyska nasz adres zamieszkania, wiadomości prywatne oraz będzie wiedział, co kupujemy najczęściej i jakie sklepy odwiedzamy najczęściej.
 
Przedstawiciele portalu społecznościowego twierdzą, że nie zamierzają wykorzystywać tych technologii, ale z drugiej strony nie zaprzeczają. Tak samo było w przypadku wycieku danych milionów osób do firmy Cambridge Analytica.
 
Źródło: inpoland.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *