Motoryzacja News

Były pracownik Apple próbował wykraść dane – został aresztowany przez FBI

FBI na lotnisku w USA aresztowało byłego pracownika Apple – Xiaolanga Zhenga, który próbował ukraść informacje patentowe dotyczące samochodów autonomicznych opracowywanych w ramach projektu ,,Titan”.
 
Wspomniany pracownik miał dostęp do tego typu danych, na co dzień. Kilka miesięcy udał się na przysługujący mu urlop ojcowski do Chin, gdzie dalej prowadził negocjacje z chińską firmą Xmotors, zajmującą się samochodami autonomicznymi. Zaraz po skończonym urlopie ojcowskim wrócił do Apple, aby poinformować firmę, że z niej odchodzi.
 
Apple nabrało pewnych podejrzeń, a częste wizyty Xiaolanga Zhenga w biurze spowodowały, że firma powołała specjalny zespół odpowiedzialny za bezpieczeństwo do przeprowadzenia wewnętrznego śledztwa.
 
Zbiega zatrzymano na lotnisku w USA, przy próbie wylotu do Chin. Pracownik przyznał się do zarzucanych mu czynów i powiedział, że dane dotyczące projektu ,,Titan” kopiował na prywatnego laptopa swojej żony. Za popełnione przestępstwo grozi mu 10 lat więzienia oraz 250 tysięcy dolarów kary.
 
Źródło: bloomberg.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *