Aktualizacje News Rozrywka

Nowa aktualizacja XBOX ONE

Xbox wprowadził dwie nowe funkcje, o które pytało wielu graczy. Microsoft udostępnił na swoim blogu informację na temat nowości, które trafią do wiosennej aktualizacji XONE. Wśród nich jest między innymi długo wyczekiwana przez graczy możliwość obsługi monitorów WQHD, a także usprawnienia dotyczące przeglądarki Edge i funkcji społeczności.
 
Aktualizacja jest już oddana do użytku użytkownikom zapisanym w programie Insider, ale nie martwcie się – już wkrótce trafi do wszystkich użytkowników konsoli Xbox One. Możemy się spodziewać  bardzo dużych usprawnień oraz popraw komfortu gry.
 
Pierwszą i bardzo ważną nowością jest obsługa wyświetlaczy 1440p. Od tego momentu w menu konsoli pojawi się odpowiednia ikonka, która umożliwi wybranie takiej właśnie rozdzielczości. Faktem jest, że już obecnie skalowanie działa na bardzo wysokim poziome, jednak myślimy, że wielu posiadaczy monitorów WQHD doceni usprawnienie.
 

news.xbox.com

 
Druga nowość zostanie wprowadzona na platformie Mixer. Użytkownik konsoli będzie mógł zmodyfikować swój stream tak, aby osoba oglądająca miała możliwość przejęcia sterowania strumieniowanej gry. Otrzymamy więc w swoim rodzaju zdalną funkcję kontroli gry, jednak informacje mówią, ze ma być to po prostu nowy sposób interakcji z widzami.
 
Poza tymi dwiema nowościami Microsoft przygotował liczne ulepszenia przeglądarki Edge – zmiany w wyświetlanej historii oraz łatwiejszą nawigację przy pomocy kontrolera. Dodał również nowe opcje audio, włączenie z udostępnieniem dźwięku przestrzennego w menu głównym. Poprawiono także widoczność treści w kanałach społecznościowych, dodano nowe typy filtrowania, a turnieje są od tej pory otwarte i dostępne dla graczy, którzy nie należą do klubu.
 
Źródło: news.xbox.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *