Aktualizacje

Nowa aktualizacja – iOS 10

Apple postanowiło zaktualizować uwielbiany przez miliony ludzi na świecie – system operacyjny iOS. Choć wiele zmian już za nami, to jednak ta podobno ma być jedną z największych. Co tak naprawdę ulegnie zmianie?

Producent twierdzi, że mamy przygotować się na wiele ciekawych zmian. Pewnie jak i mnie, tak i Was zastanawia, co jeszcze można ulepszyć w już i tak doskonałym systemie? Okazuje się, że wiele rzeczy.

Rzekomo największa w historii aktualizacja systemu operacyjnego iOS miała sprawić, że w końcu będziemy mogli pozbyć się zbędnych systemowych aplikacji, których przeważnie i tak nikt nie używa, wrzucając do folderów, by jak najmniej rzucały się w oczy, lecz najnowsze doniesienia mówią, że Apple nie ma zamiaru wprowadzić takiej zmiany.

Kolejną zapowiedzianą zmianą jest ulepszenie jeszcze bardziej iMessage, poprzez wprowadzanie lepszych podpowiedzi, większych emotek oraz podglądu linków. Jeśli już jesteśmy przy komunikacji, to warto wspomnieć, że zmianie ulegną również rozmowy głosowe prowadzone za pośrednictwem Facebooka lub Skype, gdyż zostaną one podpięte pod standardową aplikację do wykonywania połączeń.

fot.cheatsheet.com
fot.cheatsheet.com

Apple wprowadzi nowy wygląd ekranu blokady, ze wsparciem dla widgetów oraz ulepszona zostanie znana i uwielbiana asystentka głosowa – Siri. Będzie nam się również łatwiej i wygodniej porozumiewało, dzięki funkcji, która odpowiada za celniejsze podpowiedzi w trakcie pisania.

Przy okazji ulepszone zostanie Apple Music (zmieni się interfejs aplikacji i w oddzielnym oknie będziemy mieli dostęp do tekstów piosenek), Apple News (dojdą nowe zakładki, subskrypcje i powiadomienia) oraz odświeżona zostanie aplikacja Photos (będzie rozpoznawała twarz i lokalizację).

Może już wkrótce dowiemy się o kolejnych nowościach. Aktualizacja zapowiada się bardzo dobrze. Nie pozostało nam więc nic innego, niż cierpliwie na nią czekać.

Autor: Justyna Fajferek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *