Aplikacje News

Messenger będzie obsługiwać wiadomości SMS

Portale społecznościowe uwielbiają zmiany. Facebook ostatnim czasem aż za bardzo wprowadzając nowe zmiany. Drużyna Marka Zuckerberga próbuje przekonać użytkowników do aplikacji messenger możliwością wysyłania wiadomości bezpośrednio na telefon.

O nowej funkcji Messengera za pomocą Facebooka poinformował nas zespół zajmujący się rozwojem tego komunikatora. Przypomnijmy, że nie są to pierwsze prace nad tego typu możliwościami. Facebook już kiedyś próbował zsynchronizować komunikatora z systemem operacyjnym, ale dość szybko wycofał się z tego pomysłu. Wszystko wskazuje na to, że od teraz Messenger może stać się jedynym i domyślnym programem do wysyłania wiadomości SMS w naszym telefonie. Grupa, która zajmuje się rozwojem tego systemu dość efektywnie i szybko zmienia aplikacje co też wielu użytkowników może dostrzec na swoich telefonach otrzymując np. GIF-y, emoji czy nalepki. Wysyłanie i odbieranie wiadomości w jednej aplikacji razem z tymi od Facebooka jest bardzo kuszące. Jak tego dokonać? Wystarczy zmienić ustawienie domyślnej aplikacji w zakładce SMS, która znajduje się w panelu opcje. Proste i nie skomplikowane, czy można chcieć czegoś więcej? Gdyby ktoś z Was miał jednak problem to poniżej załączamy screeny gdzie szukać opcji.

fot.Facebook.com
fot.Facebook.com

Zespół wprowadzający zmianę pomyślał też o odróżnianiu powiadomień z Facebooka od zwykłych wiadomości SMS. Treści przesyłane zwykłą wiadomością będą zaznaczane na fioletowo (zmiana skórki). Rozwiązanie ciekawe i praktyczne niestety na chwilę obecną skierowane tylko do użytkowników Androida. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że uda się dokonać integracji pozostałych systemów (iOS, WindowsPhone). Miejmy nadzieję, że Facebook wprowadził już wszystkie zmiany w aplikacji messenger.

Źródło: Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *