Aplikacje News

Samsung prezentuje funkcje Smart Glow

Samsung to ogromny gigant technologiczny, który jest ciągle głodny sukcesu i szuka nowych rozwiązań. W związku z tym producent postanowił odświeżyć trochę dostępne funkcje w swoich smartfonach wprowadzając funkcje Smart Glow. Nowy sposób poprawi widoczność powiadomień, które dotychczas są wyświetlane przy pomocy diod LED.

Producenci w dzisiejszych czasach bardzo chcą nam ułatwić życie. Na ciekawy pomysł wpadli inżynierowie firmy Samsung projektując aplikacje Smart Glow. Zgodnie z informacjami portalu Sammobile ta nowa aplikacja będzie zajmować się wyświetlaniem powiadomień w naszym smartfonie. Smart Glow to nic innego jak podświetlany pierścień, który będzie montowany w okolicach tylnego aparatu fotograficznego. Lampki w pierścieniu będą wyświetlać różne kolory w zależności od tego jakie powiadomienia (SMS, nieodebrane połączenie i wiele innych) otrzymamy na swój telefon. Najprawdopodobniej cały moduł będzie można edytować na wszelkie sposoby zgodnie z oczekiwaniem użytkownika. Jak informuje nas zagraniczny portal Smart Glow będzie też przydatny do zdjęć selfie wykonywanych przy pomocy tylnego aparatu. Najczęściej kiedy wykonujemy takie zdjęcie nie wiemy czy cała twarz jest w kadrze i czy można już wykonać zdjęcie. Nowa funkcja będzie się świecić kiedy tylko wykryje naszą twarz w kadrze, co będzie oznaczało, że możemy wykonać zdjęcie.

fot.sammobile.com
fot.sammobile.com

Na koniec warto zwrócić uwagę, że funkcja świecącego się pierścienia przypomina nam podświetlany Rear Key w telefonach LG, gdzie przycisk mruga w momencie otrzymania powiadomienia. Obie funkcje są bardzo ciekawe. Z medialnych przecieków wynika, że nowa aplikacja może zostać zaprezentowana w tegorocznym modelu Samsung Galaxy J2. Nie możemy pominąć nadchodzącej premiery Samsunga Galaxy Note 7 gdzie premiera takiej aplikacji jest również możliwa.

Źródło: Sammobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *