News Telefony

Nokia powróci na rynek z nowym szefem marketingu

Microsoft, po nieudanej przygodzie ze smartfonami, sprzedał swój dział mobilny. Firmy, które go zakupiły, planują ożywić markę Nokia. Pomóc ma im w tym nowy szef marketingu – były CEO Rovio Mobile, firmy odpowiedzialnej za grę Angry Birds.

 

Były dyrektor generalny Rovio – Pekka Rentala, właśnie zasilił szeregi HMD Global Oy. Owa obco brzmiąca firma, wraz z drugą – FIH Mobile Ltd., w niedalekiej przyszłości zamierza obudzić kultową, fińską markę Nokia. Rentala wcześniej długi czas pracował dla fińskiego giganta, więc zatrudnienie go na tym stanowisku nie powinno być zaskoczeniem.

fot. Nokia
fot. Nokia

Plotki mówią, że Nokia wróci na rynek w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Firma FIH Mobile Ltd. (czyli pododdział giganta Foxconn) zajmie się produkcją urządzeń, zaś HMD Global Oy będzie je wydawać pod szyldem kultowej marki. Wszystko wskazuje na to, że telefony wyposażone zostaną w system Android.

Nokio, czyżby to zielonego robocika ci zabrakło do przetrwania na rynku? Od czasów świetności fińskiego giganta minęło dużo czasu, a ten pod koniec swojego upadku nie nadążał za konkurencją. Jeśli HMD Global Oy, wraz z Pekka Rentalą rozegrają dobrze wejście na rynek, to z renomą loga, które mają za sobą, mogą narobić spore zamieszanie.

Co chcielibyście zobaczyć odświeżonego z portfolio Nokii? Może dotykową 3310? 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *