Konsole News

Minecraft już dostępny w wersji VR

Na gogle VR ukazuje się coraz więcej gier. Na tej liście nie mogło zabraknąć oczywiście kultowego już Minecrafta. Ekipa z Microsoftu udostępniła wersję programu na Oculus Rift oraz Gear VR.

 

Chociaż fenomen Minecrafta dobiegł już chyba końca, gra, która jako jedna z kilku zapoczątkowała erę tak zwanego zagrajmerstwa (ang. Let’s Play – „zagrajmy”), jeszcze długo pozostanie z nami. Tytuł przejęty przez Microsoft od Mojang za olbrzymie pieniądze dostał za zadanie rozwój kreatywności u dzieci. Każdy, kto grał w te niepozorne sześciany zna jej potencjał oraz wie, jak potężne jest to narzędzie dla naszej wyobraźni.

fot. imgur.com -highrossferry
fot. imgur.com – highrossferry

Pracownicy Microsoftu stwierdzili, że nadszedł czas, aby wzbogacić owe narzędzie w funkcję Wirtualnej Rzeczywistości. Tak oto można już zobaczyć kanciasty świat gry na goglach Oculus Rift a także na Gear VR. Wersja na „telefonowe okulary” dedykowane dla urządzeń z serii Galaxy ma oferować te same funkcje, co dostępna w Sklepie Play Pocket Edition.

Sam z chęcią sprawdziłbym możliwości VR w tej grze. O ile może nie wpłynie to konkretnie na satysfakcję z budowania w trybie Creative, o tyle w trybie Survival z pewnością dostarczy mnóstwa emocji. Jeśli również chcielibyście się dowiedzieć, jak wygląda Minecraft w Wirtualnej Rzeczywistości uważnie śledźcie nasz portal, bo niedługo pokażemy Wam, jak za pomocą komputera i „telefonowego zestawu VR” zanurzyć się w ten świat klocków.

 

Źródło: minecraft.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *