News

Google pracuje nad systemem Fuchsia

Dochodzą nas słuchy, że w Mountain View wyszukiwarkowy gigant tworzy kolejny system operacyjny. Póki co niewiele o nim wiadomo, ale pewne jest, że ma realizować koncepcję jeden system – wiele typów urządzeń.

 

Fuchsia, czyli tłumacząc na polski Fuksja, może śmiało obrazować ideę nowego OS-u od Google’a. Ta śliczna roślina rozwija na jednym pędzie wiele kwiatów, tak też na jednym systemie mają pracować różne urządzenia…

… ale chwila. Czy już gdzieś nie widzieliśmy czegoś podobnego? Windows 10? Owszem. Kombinacje Google’a z Androidem na różnych urządzeniach sięgają już czasów wersji 4.0, kiedy to Ice Cream zastąpił zarówno Gingerbreada na telefonach jak i Honeycomba na tabletach. Wpisuje się w to również projekt Chrome OS przeznaczony dla laptopów, który pozwala na uruchamianie aplikacji ze Sklepu Play.

fot. www.swiatkwiatow.pl
fot. www.swiatkwiatow.pl

Pierwsze ślady nowego podopiecznego Google’a pojawiły się na Google Git. Sama firma nie chce na razie nic mówić na temat projektu. Wiadome jest, że Fuchsia różni się od Androida i Chrome OS kernelem – zamiast linuksowego jądra zastosowano tutaj „Magentę” z projektu LittleKernel.

Widać, że Google chce nawiązać konkurencję z Microsoftem. Czyżby w jednym systemie na wiele urządzeń drzemał spory potencjał? Podobno system testowany jest na małych komputerach NUC od Intela oraz na Raspberry Pi 3. Nie wiemy niestety, kiedy i czy w ogóle Fuchsia ujrzy światło dzienne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *