Artykuły News

Nie wiesz jakiego laptopa wybrać? Skorzystaj z porady w grupach na Facebooku

Wybór laptopa w dzisiejszych czasach to dość trudna decyzja. Rynek jest ogromny, a konkurencja często kusi nas swoimi produktami pokazując, że to właśnie ich laptop jest najlepszy. Do tego wszystkiego dochodzi znajomość specyfikacji, parametrów, a na samym końcu cena. Gdzie szukać rzetelnej porady?

 

Obserwując dzisiejszy rynek komputerów bardzo często nie jesteśmy w stanie nadążyć za nowościami jakie wprowadzają producenci. Wielu klientów nie wie jakie urządzenie w pełni spełniałoby ich oczekiwania, najczęściej szukamy wtedy porady, czy to w sklepie u sprzedawcy, czy na forach czytając opisy poszczególnych jednostek, które wybraliśmy. Niestety takie sposoby nie zawsze się sprawdzają, bo albo sprzedawca ma jakieś dodatkowe profity promując konkretnego producenta, albo fora nie do końca nas przekonują i w dalszym ciągu zostajemy w punkcie wyjścia. Gdzie w takim razie możemy szukać pomocy w celu wyboru odpowiedniego dla nas laptopa? Odpowiedź pewnie nie będzie zaskakująca, ale Facebook to bardzo dobre miejsce, a w szczególności wszelkiego rodzaju grupy, które zostały założone przez komputerowych freaków, aby użytkownicy mogli sobie wzajemnie pomagać. Nie wierzycie? A może jednak warto sprawdzić.

Grupy na Facebooku prawdę Ci powiedzą

Oczywiście wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, że takie grupy istnieją, a dotychczas korzystaliśmy z wiedzy swoich znajomych, albo przyjaciół obeznanych w informatyce, czy nowych technologiach. Niestety musimy pamiętać, że nawet najbliżsi mimo ogromnych chęci nie zawsze mają czas aby nam pomóc.

fot.facebook.com//laptop.nieidealny
fot.fb.com/groups/laptop.nieidealny.plk

Na Facebooku w dzisiejszych czasach możemy znaleźć naprawdę różne fora tematyczne. W gronie takich grup znajdziemy dużo osób, które są freakami danego tematu, specjalistami w życiu zawodowym i co najważniejsze ich wiedza jest naprawdę duża, czasem może i większa niż techników na infolinii producenta. Jak to na Facebooku bywa zawsze możemy zadać takie pytanie na „forum” i jeśli zainteresuje nas wiedza konkretnej osoby po prostu poprosić o kontakt w wiadomości prywatnej. Porady takich „specjalistów” mogą nas nie tylko utwierdzić, że dokonaliśmy dobrego wyboru, ale również ostrzec przed zakupem wadliwego produktu.

Masz problem techniczny ze swoim laptopem? Grupa „Laptopy na Facebooku – Porady/Testy/Recenzje/Co kupić” na pewno pomoże

W przypadku kiedy nasze mobilne urządzenie ulega awarii zawsze wtedy kierujemy się do producenta celem oddania sprzętu do serwisu na naprawę gwarancyjną, jednak wsparcie serwisowe nie trwa wiecznie. Po okresie dwóch lat nasze urządzenia również mogą potrzebować wsparcia serwisowego. Wielu z nas często nie zdaje sobie sprawy, że sporą część usterek usuwa zwykły reset fabryczny. Właśnie w takim albo innym problematycznym przypadku możemy napisać w grupie z prośbą o pomoc, a grupowicze na pewno zaproponują nam rozwiązanie naszego problemu z laptopem.

Rozwiązywanie problemu / fot.facebook.com/laptop.nieidealny
Rozwiązywanie problemu / fot.fb.com/groups/laptop.nieidealny.plk

W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że często takie grupy są „zamknięte” ale to też nie jest problem, ponieważ wystarczy napisać do administratora, albo wysłać prośbę o dodanie do grupy.

Źródło: FaceBook – grupa Laptopy na Facebooku – Porady/Testy/Recenzje/Co kupić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *