News

Nie będzie nowych odsłon Battlefield’a na rynku przez dłuższy czas

Nowoczesne gry są jak smartfony. Często ich seria zaskakuje, ale potrafi też nudzić. Firma Electronic Arts postanowiła wstrzymać grę Battlefield, która przez kilka najbliższych lat nie zawita w nowej odsłonie na rynku. Miejmy nadzieję, że nie na zawsze.

 

Świat gier zmienia się jak w kalejdoskopie. Aktualnie spora część graczy zaciera ręce na najnowszą odsłonę gry Battlefield 1, która znana jest wielu graczom popularnych strzelanek. Electronic Arts to potężny gigant, który cały czas szuka zysków oraz możliwości zainteresowania swoich klientów. Jednak po ostatnim spotkaniu dyrektora finansowego EA z inwestorami zapadła decyzja o wstrzymaniu kolejnych tytułów Battlefield’a przez pewien okres czasu.

Jak twierdzi Blake Jorgensen koncern chce się teraz skupić na bardziej wymagającej i popularnej grze Star Wars: Battlefront. Decyzja jest w pełni uzasadniona. EA nie chce przesycić rynku tylko jednym tytułem. Warto też zwrócić uwagę, że ekranizacja kinowa gwiezdnych wojen budzi wielkie zainteresowanie wielu fanów, a nowe premiery gry w czasie ekranizacji firmowej to „strzał w 10” i spory zarobek. W przypadku Battlefield’a możemy spodziewać się aktualizacji nowych elementów, broni, a nawet misji, które dodatkowo będą urozmaiceniem dla gry. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko cierpliwie śledzić poczynania Electronic Arts.

Źródło: Videogamer.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *