News

Google angażuje się we współpracę przy smartfonach Nokia

Google jako producent Androida od początku wspiera różnych producentów. Nad jednym z nich zamierza popracować dużej i co ciekawe intensywniej. Gigant z Mountain View bardzo interesuje się nadchodzącymi smartfonami Nokia.

 

Powrót Noki na rynek urządzeń mobilnych to tylko kwestia czasu. Fiński producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i z pewnością zaskoczy swoich klientów nowymi smartfonami. Swoje „trzy grosze” do produkcji fińskich telefonów zamierza dołożyć firma Google, która bardzo interesuje się wschodzącą gwiazdą Nokia. Informacja jest o tyle pewna, że przekazał ją Arto Nummela, dyrektor generalny firmy HMD Global Oy.

Nowa strona Noki

Trudno powiedzieć o jaką dokładnie współpracę chodzi (oprócz oprogramowania), jednak Google i HMD Global Oy podkreślają, że marka może znowu rozbłysnąć na rynku. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko wyczekiwać premiery, którą nieoficjalnie datuje się na przyszłoroczne targi MWC, które odbędą się od 27 lutego do 2 marca. Tam też najprawdopodobniej poznamy high-endowy model P1. Media spekulują również premierę tableta o nazwie D1C. Nokia ma plan aby wrócić na całą arenę międzynarodową, także jest szansa, że najnowsze urządzenia Finów zawitają również do Polski.

Źródło: AndroidAuthority

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *