News

Najczęstsze problemy ze smartfonem

Posiadanie smartfonu w dzisiejszych czasach to nie luksus, a niezbędnik, bez którego trudno się obejść. Posiada go niemal każdy, zarówno dzieci, jak i dorośli. Niestety nie jest to sprzęt bezawaryjny. Średnia żywotność smartfona wynosi około 4 lata, ale zanim na dobre wyzionie ducha, na drodze natyka się na różne problemy, które dzięki obecnemu postępowi technologicznemu w większości można bez żadnych przeszkód naprawić.

Uszkodzony wyświetlacz

Ekran to jedna z najbardziej delikatnych części smartfona. Najczęściej do takich uszkodzeń dochodzi wskutek upadków lub trzymania telefonu w kieszeni np. z kluczami, co prowadzi do powstania zarysowań i pęknięć. Wymiana wyświetlacza to najdroższy element podczas naprawy. Czasem to nie ekran pęka, a szkło, które go chroni, co wiąże się już z nieco niższymi kosztami. Nowsze modele telefonów komórkowych są bardziej wytrzymałe na upadki. Aby zabezpieczyć smartfon przed takimi uszkodzeniami, warto zaopatrzyć go w etui i folię ochronną. Jeśli z naszym smartfonem coś się stanie, koniecznie udajmy się do fachowca, takiego jak Pan Szybka.

Problemy z ładowaniem

Pobieranie aplikacji, gier i innych treści może w błyskawicznym tempie wyczerpywać baterię w telefonie. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się wymuszenie zamknięcia aplikacji, która zużywa zbyt wiele energii. Szybkie rozładowywania może wskazywać też na utratę pojemności baterii, która jest w stanie wytrzymać około 300 cykli ładowania, po tym czasie jej żywotność może spaść nawet o połowę. Obecnie uważa się za mit twierdzenie, że tego typu problemy wynikają z korzystania z telefonu komórkowego w trakcie ładowania, za to za częstą przyczynę uważa się nagromadzenie się brudu wewnątrz złącza lub w stykach ładowarki. Nierzadko problem z ładowaniem jest dość prozaiczny, wynika z braku połączenia ze źródłem zasilania.

Słaba bateria

Żywotność baterii smartfona zwykle wynosi 2 lata. Oczywiście może się tak zdarzyć, że ma wadę fabryczną, lub psuje się na skutek niewłaściwego użytkowania. Należy pamiętać, że smartfon nie jest odporny na zbyt wysokie i zbyt niskie temperatury, lepiej też nie zostawiać go na całą noc podpiętego do ładowarki. Jeśli zauważysz, że bateria jest spuchnięta, wyłącz go i przestań używać, ponieważ to niebezpieczny objaw.

Zalanie

Chyba większość osób kojarzy sytuację, gdy smartfon wypada z rąk wprost do muszli klozetowej lub niechcący zalewamy go herbatą. Tylko wodoodpornym smartfonom takie zdarzenia w żaden sposób nie zagrażają. W przypadku zalania telefonu komórkowego, należy jak najszybciej wyciągnąć go z wody, wyjąć baterię, kartę SIM i przetrzeć suchą szmatką. Dalsze ratowanie smartfona lepiej zostawić specjalistom, absolutnie nie suszyć go na własną rękę.

Przegrzanie

Przy nadmiernym eksploatowaniu telefonu, często się zdarza, że temperatura przekracza optymalny limit. Dzieje się tak też wskutek trzymania go w nagrzanym samochodzie, blisko grzejnika, noszenia przez cały dzień w kieszeni, czy nieprawidłowego ładowania. Jeśli telefon komórkowy nagrzeje się zbyt mocno, może się wyłączyć lub w zależności od przypadku, bateria może wybuchnąć. Ważne jest, by temperatura telefonu nie przekraczała 45 stopni Celsjusza. Jeśli problem z urządzeniem jest poważny, odwiedźmy serwis Apple.

Artykuł powstał we współpracy z marką Pan Szybka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *