Aplikacje News

Messenger Lite zyskał nową funkcję – wideorozmowy

Aplikacje Messenger Lite i Facebook Lite powstały z myślą o słabych urządzeniach i miały oszczędzać zasoby smartfona. Niestety twórcy Facebooka stwierdzili, że funkcja wideorozmów jest konieczna.  Facebook poinformował swoich użytkowników o wprowadzeniu tej funkcji. Jest ona dostępna w prawym górnym rogu.
 
Zapewne programiści, którzy wydali stosowną aktualizację zapomnieli o głównym przeznaczeniu aplikacji. Miała ona idealnie współpracować z urządzeniami, które ledwo radzą sobie z działaniem systemu, a nowa funkcjonalność dodatkowo obciąża zasoby i na pewno nie sprzyja oszczędzaniu zasobów. Dotychczas Messenger Lite wyśmienicie spisywał się w nowej roli i po prostu wykonywał swoje zadanie – zapewniał komunikację ze światem bez zbędnych wodotrysków. Jak możemy sądzić słabe urządzenia z trudem udźwigną nową rozbudowaną wersję komunikatora, a same połączenia wideo mogą być problematyczne, ponieważ smartfony nie nadążą z przetwarzaniem przesyłanych danych w czasie rzeczywistym.
 
Aplikacje w wersji Lite są przeznaczone dla naprawdę słabych urządzeń, a użytkownicy są świadomi ograniczeń, jakie niesie za sobą posiadanie słabszej konfiguracji urządzenia, dlatego nie należy ich dodatkowo uszczęśliwiać, gdyż może to przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.
 
Źródło: theverge.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *