News

Light Phone 2 – smartfon z wyświetlaczem e-ink

Light Phone 2 to smartfon, który został wyposażony w wyświetlacz e-ink, a jego funkcjonalność została ograniczona do minimum. Może to być idealnym rozwiązaniem dla osób, które niekoniecznie lubią korzystać z standardowego smartfona, a mnogość funkcji im przeszkadza.
 
Nietypowe i oryginalne w swojej prostocie urządzenie zamiast z normalnego ekranu korzysta z ekranu e-ink oraz specjalnie przygotowanej wersji Androida LightOS. Mimo, że wiele osób pewnie zarzuciłoby mu ograniczoną funkcjonalność to ta w tym przypadku jest cechą pozytywną. Koncepcja tego smartfonu to: im prościej tym lepiej. Twórcy Light Phone 2 stawiają na minimalizm i maksymalne wykorzystanie podstawowych funkcji. Obsługa systemu odbywa się za pomocą dwóch bocznych przycisków. Na rozwój projektu potrzebowano 250 tysięcy dolarów, dotychczas kwota, jaką udało się zebrać to ponad 760 tysięcy dolarów. Czy taki obrót sprawy daje pewny sukces i czy to oznacza, że to właśnie takiego urządzenia konsumenci szukają na rynku?
 
Light Phone 2 ma odnieść sukces i dać rozwiązanie dla osób, które niekoniecznie potrzebują smartfona z mnogością funkcji, a zwykły telefon stał się dla nich nudny.
 

 
Sugerowana specyfikacja urządzenia to:
 
Wymiary: 91mm x 55mm x 7,5mm
 
System: Android LightOS
 
Łączność: 4G LTE, WiFi, GPS
 
Pamięć: 1 GB DDR3 RAM / 8 GB eMMC
 
Bateria: 500 mAh
 
Kolor: Black/White
 
Waga: 80g
 
Procesor: Qualcomm MSM8909W
 
Ekran: E-Ink
 
SIM: Nano SIM
 
Złącze: USB-C, wyjście słuchawkowe
 
Źródło: indiegogo.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *