Aktualizacje News

Marshmallow, Nougat, a teraz Android O, czyli ośmiornica?

Oprogramowanie Google to od wieków istna zagadka. Poczynając od ilości zakładek, możliwości, luk systemowych, a kończąc na samej nazwie możemy się spodziewać wszystkiego. Wygląda na to, że Android O zaskoczy nas nie mniej niż dotychczas poznane już oprogramowanie.

 
Nie tylko na rynku urządzeń mobilnych pojawiają się nowości. Zmienia się również oprogramowanie, które rozwija się z dnia na dzień. Świetnym przykładem jest tutaj system Android, a właściwie jego kolejna wersja. Przypomnę, że aktualnym systemem operacyjnym Google dla urządzeń mobilnych jest Nougat, ale od dłuższego czasu przeglądarkowy gigant pracuje nad kolejną wersją z wyraźną literką O. Już od pierwszych medialnych przecieków Androida O, wszyscy dziennikarze, internauci oraz klienci zastanawiają się nad pełną nazwą systemu. I tutaj mamy wielkie zaskoczenie, to nie będzie nazwa Oreo. Do sieci, a dokładnie na kanale YouTube pojawił się filmik prezentujący testową wersję Androida O, który zdradza nam o wiele więcej niż mogliśmy się spodziewać.

Android 8 Developer Preview 4 to prawdopodobnie ostatnia faza testów nowego robocika. W tym też momencie poznajemy pełną nazwę Android O. Wnętrze smartfona skrywajace w ustawieniach animowany obrazek na filmie prezentuje nam ośmiornicę (Octopus z angielskiego). Zaskoczeni? Czyżby Google rezygnował ze słodkich systemów? Wszystko na to wskazuje, że tak. Istnieje też koncepcja, że nowa wersja testowa właśnie w tym miejscu zamiast pokazać docelowy słodki produkt pokazała ośmiornicę, która mogłaby przerwać słodkości w naszych smartfonach. Czy tak będzie? Tego dowiemy się już wkrótce.

Źródło: androidauthority.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *