Elektronika News

Przejazd z Warszawy do Łodzi w 6 minut? To możliwe dzięki hyperloop

Super szybki, super nowoczesny to miano wielu urządzeń. Jednak w tym przypadku nie chodzi o smartfona, laptopa czy tableta. Hyperloop to technologia, której pozazdrościć może Polsce nie jeden wynalazca.

 
Odrywając się na chwilę od telefonów i mobilnych urządzeń czas na zaskakującego hyperloopa. To nowa technologia, która pozwoli na podróżowanie w kosmiczne szybkiej prędkości. Zastanawiacie się pewnie jak to jest możliwe, aby z Warszawy do Łodzi dojechać w 6 minut? Hyperloop to super szybki i nowoczesny pociąg mieszczący się w specjalnej tubie. Na świecie 9 krajów dostało możliwość testów tego cudownie szybkiego pociągu. Wśród tych krajów jest Polska, a dokładnie Jaworzno.

Hyperloop to połączenie pociągu z samolotem. Takim środkiem transportu możemy przemieszczać się z prędkością 1100-1200 km/h. Budową oraz testami w Polsce zajmie się firma Hyperloop Poland. Docelowo budowa i testy będą opiewać na trasie Warszawa – Wrocław.

Cały projekt aktualnie jest w fazie przygotowań i jak podają eksperci, nowe i szybkie podróże pociągiem hyperloop mogą być w zaawansowanym stopniu już za 5 lat. Nie da się ukryć, że to przełom w dziedzinie technologii, która z pewnością będzie przyszłością każdego kraju.

Źródło: Tvp.info via PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *