News Telefony

LG wprowadza zmiany w dziale smartfonów

Najnowsze telefony to gratka dla wielu fanów. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z efektów sprzedaży. Firma LG wprowadza nowe zmiany w swoim dziale mobilnym, które mają nadać nowego powiewu świeżości i poprawić wyniki sprzedażowe.

 

Smartfon LG G5 miał zaskoczyć wszystkich swoją innowacyjną obudową i możliwościami. Niestety prawda jest zupełnie inna. Koreańska firma jest zmuszona wprowadzić zmiany w swoim dziale mobilnym, a wszystko przez bardzo silną konkurencje na rynku. Producent nie jest zachwycony wynikami sprzedaży i dlatego w całym dziale mobilnym zostanie powołana specjalna grupa zarządzająca, która będzie czuwać na pracą i przede wszystkim przebiegiem produkcji nowoczesnych smartfonów. Według jednego z zagranicznych portali szefem nowej grupy PMO (Program Management Office) będzie Oh Hyung-hoon, czyli były dyrektor laboratorium badawczego. Wsparciem będzie też wiedza i doświadczenie Ha Jeong-wook (wiceprezes działu mobilnego) oraz Cho Juno (szef sektora smartfonów). Nad całością czuwać będzie nie kto inny jak Kim Hyung-Jeong, czyli wiceprezes LG.

Źródło: LG
Źródło: LG

Grupa zarządzająca jest niczym „bezpieka w bezpiece” kontrolując cały dział mobilny. Koreańska firma zdecydowała się na taki krok, bo na rynku konkurencja nie śpi i cały czas pokazuje, że można dać więcej za mniej. Nie tak dawno LG zajmowało 3 miejsce na podium sprzedaży smartfonów, aż pojawił się Huawei, który rozwija się w niewiarygodnie szybkim tempie. Mimo, że LG G5 jest pierwszym i jedynym takim modułowym telefonem to w dalszym ciągu ma za drogie podzespoły (moduły) na wymianę. Producent najwyraźniej nie chce podzielić losu HTC i szybko reaguje na obecną sytuacje wprowadzając zaskakujące zmiany, które mają wyprowadzić LG na prostą.

Źródło: 9to5google

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *