fot.reuters
News Telefony

LG inwestuje 400 mln w ekrany OLED

Nowoczesne ekrany OLED to potęga technologi w produkcji wszystkich smartfonów. Elastyczne wyświetlacze zaczynają robić furorę wśród niektórych producentów o czym świadczy Apple Watch z ekranem OLED zamiast retiny. Koreańska firma LG znana z produkcji wyginających się ekranów zwiększa produkcje. Jesteście ciekawi dlaczego?

W sieci nie milkną plotki wynikające z przecieków na temat iPhona 7, który rzekomo miałby mieć najnowszy ekran LCD OLED z produkcji znanych koreańskich dostawców. Apple od dawna wyposaża się w podzespoły u swoich konkurentów takich jak LG (ekrany do Apple Watch), które w dalszym ciągu widzi, że pro­duk­cja ekra­nów OLED w dzi­siej­szych cza­sach to dosko­na­ły biznes. Koreańska firma, a właściwe LG Display czuje, że rynek zbytu zaczyna być coraz większy dlatego wzmacnia siły przerobowe w postaci nowych fabryk. W Gumi, czyli południowo wschodnim Seulu koncern postawił właśnie kolejną (już czwartą w tej prowincji) fabrykę zajmującą się produkcją żyły złota w postaci ekranów. Firma chce zainwestować 395,99 mln dolarów w linie produkcyjne OLED-ów.

Potentat przycisków Rear Key posiada aż 9 fabryk między innymi w Płd Korei, Chinach i Polsce. LG w produkcji OLED-ów ma dużą konkurencje, bo najnowsze plotki donoszą, że Apple zakupiło 100 milionów wyświetlaczy u Samsunga. Wzmożona produkcja plastikowych ekranów wiąże się nie tylko z dostawami do „nadgryzionego jabłka” dla Watch, ale również dobrą sprzedażą telewizorów LG w Polsce.

Źródło: macrumors , nst

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *