Komputery News

LG All Day Gram – doba pracy bez ładowania

LG odświeża swoją serię laptopów All Day Gram. Wśród modelów w wielu konfiguracjach znalazł się notebook, który ma wytrzymać 24 godziny pracy na baterii.

 

Wszystkie modele z serii All Day Gram mają cechować się procesorami Intel Core siódmej generacji oraz długim czasem pracy na baterii. Na pokładzie znajdziemy też pamięć RAM DDR4 oraz dysk SSD o pojemności do 512 GB. Waga urządzeń nie ma przekraczać jednego kilograma. Laptopy będą dostępne z matrycami w rozmiarze 13,3 14 i 15 cali.

Właśnie najmniejszy z całej rodziny ma cechować się całą dobą pracy na akumulatorze. Ma to być możliwe dzięki energooszczędnemu procesorowi Core i3 oraz baterii o pojemności aż 60 Wh.

fot. LG

Osobiście bardzo cieszę się, że coraz więcej producentów myśli o jak najdłuższym czasie pracy na baterii. W czasach globalnej mobilności możliwość pracy bez dostępu do gniazdka jest bardzo ważne, a do tej pory niewiele laptopów było w stanie pracować powyżej 10 godzin na zasilaniu akumulatorowym. W konsekwencji mobilne osoby były skazane albo na ładowarkę albo na dodatkowe baterie.

Ceny All Day Gram mają zaczynać się od 1100 dolarów. Nie wiemy niestety, czy ta seria będzie dostępna w naszym kraju.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *