News

Zobacz jak potężny mech stawia pierwsze kroki

Potężne roboty, sterowane przez pilotów w ich wnętrzach, to wciąż pieśń przyszłości. Jednak koreańska ekipa postanowiła podzielić się ze światem swoją pracą. Obejrzyjcie, jak potężny mech zaczyna „raczkować”.

 

Prawie czterometrowy, ważący 1,3 tony kolos, stworzony przez koreańską firmę Hankook Mirae, zadebiutował już jakiś czas temu. Teraz postęp prac pozwolił na zaprezentowanie pierwszych ruchów robota, w tym chodzenia i ruszania jego górnymi kończynami. Za sterami zasiadł weteran Hollywood SFX Vitaly Bulgarov.

https://www.facebook.com/vitaly.bulgarov/videos/1654789641214026/

Robot przeznaczony będzie do zadań, których zwykły człowiek nie będzie w stanie zrealizować. Niestety póki co nie możemy liczyć na jego udział w misjach ratunkowych z powodu braku odpowiedniego zasilania. Bulgarov mówi, że najbliższym celem dla przedsiębiorstwa jest stworzenie robotycznej platformy z aplikacjami przeznaczonymi dla przemysłu.

https://www.facebook.com/vitaly.bulgarov/videos/1677695635590093/

Czy potężne roboty sterowane przez ludzi będą coraz popularniejsze w nowym roku? Przekonamy się. Póki co obecny pokaz postępu z pracy wygląda naprawdę obiecująco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *