News Telefony

Lenovo Motorola Z3 Play – TechBox

Jak wiemy od jakiegoś czasu Motorola jest pod wodzą Lenovo. I to właśnie pod skrzydłami Lenovo producent odnalazł własną niszę na rynku… Zabłysnął swoim modelem Moto Z3 Play wraz z charakterystycznymi modułami. Więcej na ich temat pisał Karol na łamach naszego portalu.
 
Sprzęt wyróżnia smukła i zwarta obudowa wykonana została z jednej tafli szkła. Prezentuje się stylowo i elegancko, ale z drugiej strony zastosowano tutaj wystający obiektyw aparatu fotograficznego.
 
Takie zaprojektowanie aparatu ma dwie funkcje. Pierwsza jest taka, że telefon leży stabilnie na stole i nie chybocze się, a druga jest taka, że po podłączeniu modułów obudowa całej konstrukcji wyrównuje się.
 
Zmiana proporcji wyświetlacza 18: 9 oraz zastosowanie mniejszych ramek spowodowała, że czytnik linii papilarnych został przeniesiony na krawędź urządzenia. Jest aktywny i nie wymaga uprzedniego wybudzenia telefonu.
 
Sam czytnik działa szybko i sprawnie, a specjalne czujniki zbliżeniowe pozwalają na bardziej komfortową obsługę. Moduły mają specjalne, magnetyczne podłączenia, które same wskazują na swoje miejsca podłączenia.
 
Tryb głośnomówiący w Motoroli Moto Z3 Play wykorzystuje głośnik, który przykładamy do ucha. Takie rozwiązanie daje mocny i czysty dźwięk, ponieważ głośnik skierowany jest w stronę użytkownika i trudno go zasłonić ręką.
 
Mimo, że smartfon odporny jest na zachlapania to producent nie potwierdza tego żadnym certyfikatem. Urządzenie posiada Dual SIM oraz gniazdo USB typu C, który służy również, jako gniazdo słuchawkowe po zastosowaniu specjalnej przejściówki. Zabrakło również praktycznej diody powiadomień.
 
Ekran o rozdzielczości 6 cali został wykonany w technologii Super AMOLED. Zachowany został w proporcjach 18: 9 i pracuje w rozdzielczości FHD+ (2160 x 1080 pikseli).
 
Motorola Moto Z3 Play pracuje na ośmiordzeniowym procesorze Snapdragon 636 taktowany procesorem 1,8 GHz. Układ graficzny to Adreno 509 wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Na dane użytkownika przeznaczono dysk o pojemności 64 GB.
 
W kwestii łączności na pokładzie znajdziemy modem LTE, WiFi, Bluetooth 5.0, NFC, GPS.
 
Zastosowany system Android 8.1 pracuje bez nakładki systemowej. Największą modyfikację producenta widać po aplikacji Moto oraz po podłączeniu modułów Moto.
 
Na tyle znajdziemy aparat fotograficzny o rozdzielczości 12 megapikseli, a na przodzie 5 megapikseli.
 
Zastosowana bateria ma pojemność 3000 mAh i starcza na około dzień intensywnej pracy na urządzeniu.
 
Smartfon przeznaczony jest tak naprawdę dla każdego użytkownika, a wybrane moduły Moto możemy zakupić wedle własnych potrzeb. Więcej na temat modułów znajdziecie w artykule na naszej stronie internetowej.
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *