Komputery News

Surface Laptop – TechBox

Surface Laptop to jeden z najbardziej znanych urządzeń od Microsoft. Jest on bardzo znany, ale też bardzo dziwny. Mimo, że takie urządzenie może się podobać i do codziennej pracy nawet tej bardziej zaawansowanej sprawdzi się idealnie to jednak cena nie jest adekwatna do wydajności.
 
Wszystkie egzemplarze dostępne są z serią procesorów Intel Core Kaby Lake. Do tego możemy dobrać różne pojemności pamięci operacyjnej RAM oraz z różną pojemnością dysku twardego oczywiście wszystkie są SSD.
 
Wraz z komputerem dostajemy 12-miesięczną licencję Office 365 Personal oraz aktualizację do Windows 10 Pro.
 
Za wyświetlanie obrazu mamy do dyspozycji ekran dotykowy o przekątnej 13,5 cala Pixel Sense zachowany w proporcjach 3:2. Do zestawu dostajemy również kamerę do wideorozmów współpracującą z Windows Hello i układem TPM.
 
Ilość portów nie zadowala… Do użytku dostajemy jedynie dedykowany port Surface Connect do ładowania i dedykowanych akcesoriów, pełnowymiarowy port USB 3.0, miniDisplayPort oraz złącze słuchawkowe. To było by na tyle, jeśli chodzi o złącza – nie uważacie, że za mało?
 
Obudowa urządzenia została wykonana z jednego kawałka aluminium (forma unibody). Nie znajdziemy żadnych elementów do demontażu oraz wkrętów…. Klapa została skonstruowana tak, aby otworzyć ją jedną ręką i faktycznie to się udało. Otwory wentylacyjne znajdują się na dolnej części laptopa z tył i nie wpływają na komfort użytkowania Surface Laptop.
 
Na części roboczej mamy do czynienia z Alcantrą, czyli materiałem, który daje przyjemny w dotyku, miękki i ciepły materiał. Daje to niespotykany komfort użytkowania. Obudowa łatwo się brudzi, ale też łatwo czyści. Niestety czyścić trzeba dosyć często.
 
Wydajność laptopa jest umiarkowana. Niestety wysoka cena urządzenia powoduje, że do wyboru mamy liczne urządzenia o bardziej wydajnej specyfikacji. Typowa praca biurowa czy graficzna nie stanowi problemu dla Surface Laptop.
 
Na pochwałę zasługuje wydajność zastosowanego akumulatora. Ten pozwala na blisko 14 godzin pracy urządzenia. Przy mocno wydajnych zadaniach praca akumulatora zostanie okrojona do około 9 godzin.
 
Laptop może się podobać, ale czy za wygląd i średnią wydajność jesteśmy w stanie zapłacić tak wysoką cenę? Odpowiedzcie sobie sami.
 
Opracowanie własne

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *