Internet News Telefony

Korzyści z korzystania aplikacji mObywatel

Całkiem niedawno w sklepie Google Play została udostępniona aplikacja mObywatel, która aktualnie oferuje usługę mTożsamość. Usługa może przydać się wszystkim obywatelom Polski w przypadku, gdy będziemy chcieli np. podczas stłuczki potwierdzić naszą tożsamość.

 
29 października 2017 roku Ministerstwo Cyfryzacji bezpłatnie udostępniło aplikację na smartfony mObywatel. Aplikacja przeznaczona jest na systemy Android w wersji od 6.0.
 
System pozwala potwierdzić naszą tożsamość między uczestnikami tej aplikacji. Mimo, że aplikacja nie jest w stanie zastąpić nam dowodu osobistego i musimy go nadal posiadać przy sobie to w przypadku stłuczki samochodem spisując stosowne oświadczenie możemy potwierdzić tożsamość drugiej osoby.
 

telemix.com

 
mTożsamość nie posłuży jednak w banku czy w urzędzie w momencie, gdy zapomnimy dowodu osobistego. Program oferuje wymianę danych osobowych, zdjęcia, numeru pesel oraz nazwy organu wydającego dokument między użytkownikami tej aplikacji.
 
Aby móc korzystać z aplikacji wymagany jest telefon z dostępem do Internetu (Wi-Fi lub transmisja danych). Telefon musi posiadać również aparat fotograficzny oraz moduł Bluethoot. Aby zarejestrować się w aplikacji musimy również zarejestrować swój profil zaufany (eGo), tutaj niezbędna będzie wizyta w najbliższym urzędzie w celu potwierdzenia tożsamości.
 
A Wam jak podoba się innowacyjna aplikacja udostępniona przez Ministerstwo Cyfryzacji? Czy Polska wstępuje w technologię XXI wieku? Na Wasze zdanie czekam w komentarzach.
 
Źródło: msn.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *