News

Komputery poleasingowe – średnie ceny różnych modeli

Dwa podobne z pozoru komputery mogą mieć różną cenę, a będzie to zależało od producenta, od zastosowanych technologii, rodzaju podzespołów czy nawet materiału konstrukcyjnego. Zobacz, ile mogą kosztować komputery poleasingowe.

Komputery poleasingowe do 500 zł

Półka cenowa do 500 zł to z reguły najniższa półka, o jakiej mówimy w kontekście komputerów poleasingowych. W tej cenie można kupić całkowicie sprawny komputer, ale nie możemy oczekiwać najnowszych technologii czy dużej wydajności. Są to zwykle budżetowe komputery poleasingowe przeznaczone pierwotnie do prostych prac biurowych, w tym dla sektora publicznego. Dość duży wybór takich komputerów można znaleźć między innymi w sklepie MDM Komputery na www.mdmkomputery.pl/poleasingowe-komputery. Oferta sklepu obejmuje różne modele komputerów, ale każdy z nich:

  • pochodzi z legalnego źródła;
  • jest dostępny z 12-miesięczną gwarancją;
  • ma zainstalowany system operacyjny Windows 10;
  • cechuje się stosunkowo dobrymi parametrami.

Komputery poleasingowe do 1500 zł

W cenie do 1500 zł można już kupić całkiem dobry komputer poleasingowy, który sprawdzi się właściwie w większości zadań (oprócz skomplikowanych prac graficznych). Taką cenę mają zwykle najtańsze nowe komputery, więc w wersji poleasingowej za 1500 zł można oczekiwać przynajmniej komputera ze średniej półki. Taki komputer znajdzie zastosowanie w większości biur.

Komputery poleasingowe do 5000 zł

Komputery w tej cenie polecane są szczególnie osobom, które z racji na trudność wykonywanej pracy potrzebują najwydajniejszego i najnowocześniejszego sprzętu. Cena 5000 zł za komputer może się wydawać wysoka, ale trzeba mieć świadomość, że w tej cenie często można kupić sprzęt, który w stanie fabrycznym kosztuje 10 000 zł, więc oszczędzamy dzięki temu aż 50%. W cenie jednego nowego komputera możemy mieć dwa poleasingowe i to w dodatku takie, które mogłyby być użytkowane wcześniej zaledwie kilka miesięcy.

Laptopy poleasingowe

W stałej ofercie sklepów ze sprzętem poleasingowym znajdują się także laptopy poleasingowe w cenach zwykle od 1000 zł do 2000 zł. Sprawdź na www.mdmkomputery.pl/poleasingowe-laptopy. Droższe modele mogą kosztować 3000 zł, ale dotyczy to mniejszej grupy urządzeń. Biorąc pod uwagę, że budżetowy laptop multimedialny to koszt minimum 1500 zł, w tej samej cenie można mieć (analogicznie jak w przypadku komputerów stacjonarnych), przynajmniej średniej jakości laptopa typowo biznesowego.

Tańszy czy droższy komputer?

Ceny komputerów poleasingowych zależą od dostępności konkretnych modeli na rynku. Im nowszy jest model danego komputera i im lepsze ma parametry, tym z reguły będzie droższy. Starsze modele o słabszych parametrach są dostępne – jak na komputery – niemal za grosze. Czy jednak warto kierować się wyłącznie niską ceną? Niekoniecznie. Jeśli komputer jest starszego typu już w momencie zakupu, a chcemy pracować na nim chociaż przez rok czy dwa lata, to wystarczy pomyśleć, jak wsteczny do obowiązującej technologii będzie po upływie tego roku, czy dwóch.

Może się bowiem okazać, że za jakiś czas w pracy będziemy chcieli skorzystać z nowocześniejszej aplikacji, która wymaga lepszych parametrów, a taki starszego typu komputer po prostu nie będzie sobie z nią w stanie poradzić. Wtedy i tak przyjdzie nam wyłożyć pieniądze na nowy sprzęt, a ze sprzedażą tego starszego możemy mieć ogromny problem. Zamiast zaoszczędzić, stracimy na takim rozwiązaniu, a dodatkowo będziemy musieli poświęcić czas na instalację nowego komputera i przeniesienie na niego wszystkich danych. W ekonomicznym ujęciu nie opłaca się więc kupować tych najtańszych komputerów poleasingowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *