Elektronika News Recenzje

HYKKER LED Vision 180 – projektor z Biedronki

Jeśli śledzicie naszą stronę na bieżąco to z pewnością znacie już markę HYKKER, która co chwila wprowadza bardzo fajne elektroniczne produkty dostępne w bardzo dobrych cenach do sklepów sieci Biedronka. Tym razem na sklepowe półki trafiły projektory Vision 180, które dostępne za jedyne 299 zł. Jesteście ciekawi jak HYKKER LED Vision 180 sprawdza się w praktyce?

Zaczniemy od kilku najważniejszych informacji dotyczących specyfikacji urządzenia. Jest to projektor typu LED/LCD o rozdzielczości optycznej 800×480 px, jego jasność to 1800 lum(220 lux). Pozwala on na wyświetlanie obrazu o przekątnej od 28 do 180 cali. Urządzenie wyposażone jest w wejścia HDMI, AV, VGA, i 2 USB. Całość waży 914 g i ma wymiary 20,5 x 15 x 8 cm.

Wygląd projektora

HYKKER Vision 180 ma obudowę wykonaną z plastiku w kolorze czarnym. Górny panel urządzenia wykonano z połyskującego tworzywa, a boki z matowego. Całość jest ładnie spasowana i wygląda bardzo przyjemnie. Przyciski do sterowania oraz diody producent umieścił na górnym panelu, a wszystkie złącza z tyłu.

Na dole znajdują się antypoślizgowe gumowe nóżki oraz podstawka, która pozwala na regulację nachylenia projektora. Na lewej krawędzi znajdziemy pokrętła od regulacji ostrości oraz nachylenia obrazu.

Obsługa projektora

HYKKER Vision 180 spełnia wszystkie podstawowe zadania takie jak odtwarzanie obrazu i dźwięku z różnych źródeł. Dzięki dużej ilości wejść spokojnie będziemy mogli podłączyć do niego dowolne urządzenie. Podłączenie urządzenia jest bardzo proste, a sterowanie może odbywać się za pomocą przycisków na obudowie lub pilota, który znajduje się w zestawie. Dobra wiadomość jest taka, że producent zadbał nawet o dołączenie do zestawu niezbędnych baterii AAA.

Projektor szybko się odpala, jego nagrzewanie trwa dosłownie kilka sekund. Po jego uruchomieniu wyświetli nam się multimedialne menu, które pozwoli na zarządzanie podpiętymi źródłami. Obsługa urządzenia jest intuicyjna, więc każdy spokojnie sobie z nią poradzi.

Obraz i dźwięk

Zgodnie z danymi producenta projektor jest przystosowany do odtwarzania wideo w jakości Full HD. Muszę przyznać, że rzeczywiście urządzenie radzi sobie z tym bardzo dobrze. Obraz jest płynny, jednak dalej wyświetlany jest w rozdzielczości oferowanej przez urządzenie, czyli 800 x 480. Nie ma się jednak co dziwić. Projektory, które pozwalają na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości Full HD kosztują kilkukrotnie więcej.

Urządzenie obsługuje formaty wideo takie jak: MPG, AV, TS, MOV, MKV, DAT, MP4 i VOB. Odtwarza audio w formatach: MP3, WMA, AAC, WAV oraz wyświetla obrazy z rozszerzeniem JPG, JPEG, BMP i PNG. Jeśli chodzi o jakość obrazu to odnosząc ją do ceny jaką płacimy za urządzenie naprawdę nie można narzekać. Warto pamiętać tylko o tym, że obraz będzie wyglądać znacznie lepiej jeśli będziemy wyświetlać go w ciemnym pomieszczeniu. Przy mocno oświetlonym pokoju oraz przy świetle dziennym obraz jest bardzo słabo widoczny. Mówiąc o minusach, projektor jest dość głośny, dlatego warto ustawiać go dalej od miejsca, w którym siedzimy.

Jeśli chcemy uzyskać obraz o przekątnej 80 cali będziemy musieli ustawić projektor około 2,5 metra od ściany i odpowiednio ustawić ostrość. Podczas odtwarzania filmów w ciemnym pomieszczeniu kolory będą żywe, a ostrość wystarczająca do komfortowego oglądania filmów.

Jeśli chodzi o dźwięk to z pewnością jest on w pełni wystarczający do odtworzenia filmu w domowych warunkach. Nie możemy jednak liczyć na to, że dźwięk będzie głęboki.

Podsumowując

HYKKER Vision 180 to urządzenie, które dobrze sprawdzi się w domowych warunkach. Dobrze radzi sobie w ciemniejszych pomieszczeniach i pozwala na obejrzenie ulubionych filmów czy wyświetlenie zdjęć. Projektor nie jest zbyt duży, wiec bez problemu można zabrać go do samochodu wybierając się na wakacje. Fajnie sprawdzi się też jako urządzenie do odtwarzania bajek dla dzieci. Duża ilość wejść pozwala na podłączenie każdego urządzenia. Jeśli chcielibyście zdecydować się na zakup dobrego projektora, który będzie zasługiwać na miano bardzo dobrego sprzętu, będziecie musieli przeznaczyć na niego nawet kilka tysięcy złotych. Tu otrzymujemy bardzo przyzwoity sprzęt w cenie 299 zł, który może dać sporo frajdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *