Internet News Rozrywka

Klikasz przez internet i rozświetlasz świąteczne lampki w domu jednego użytkownika

Tuż przed świętami, każdy internauta będzie miał możliwość sterowania światłami na zewnątrz domu pana Tomasza i obserwować iluminacje online. Ciekawy pomysł?

 
Pan Tomasz Siroń, student mechatroniki na Politechnice Lubelskiej, od zawsze interesował się majsterkowaniem. Swój pomysł na sterowanie światłami za pomocą internetu, rozwija od paru ładnych lat i jak sam mówi, jest wynikiem pasji do elektroniki. Pomysł jest bardzo oryginalny i zdobywa popularność coraz większej rzeszy internautów. W 2016 roku w Święta Bożego Narodzenia, strona: sterowanie24.pl,- poprzez którą można wziąć udział w zabawie –  była wyświetlona 140 tysięcy razy.

Dom został wyposażony w 12 kompletów światełek, po 200 ledowych lampek w każdym komplecie. Za pomocą kliknięcia myszką, każdy, kto ma dostęp do internetu, od grudnia 2017 będzie mógł zapalić lub zgasić światełka wiszące na zewnętrznych ścianach budynku w Brzezinach w województwie Lubelskim. Pomysł sam w sobie nie ma konkretnego celu, spełnia raczej rolę rozrywkową, ale jak widać po statystykach, właśnie tego oczekują internauci odwiedzający sterowanie24.pl. Ciekawostką jest, że zainteresowanie projektem nie było tylko lokalne, sporo wejść na stronę zanotowano z innych krajów, takich jak m.in. Wielka Brytania, Niemcy, Holandia i Stany Zjednoczone.

W projekt zaangażowany jest nie tylko pan Tomasz. W tzw. międzyczasie dołączyli do niego: Przemysław Kasza, Mateusz Józefczyk, Wiktor Jezioro i Krzysztof Szyc. Zadania były podzielone między panów, jednak to dzięki zaangażowaniu Krzysztofa Szyca w promocję w internecie, poprzez czuwanie nad stroną www oraz transmisją online, projekt nabrał rozpędu. Pomysłodawcy własnoręcznie zaprojektowali sterowniki i karty przekaźnikowe Wi-Fi.

W jaki sposób to działa: Karta przekaźnikowa łączy się z serwerem za pośrednictwem sieci Wi-Fi – pobiera z niego stany i załącza lub wyłącza konkretny przekaźnik. Efektem jest możliwość wpływu na zapalenie żarówek na zewnętrznej części domu pana Tomasza, co można na bieżąco obserwować poprzez transmisję online, na stronie sterowanie24.pl. Warto dodać, że projekt sterowanie będzie dostępny w Brzezinach, ale także w innych miejscach takich jak PZS Bieruń.
 
Źródło: Dziennik wschodni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *