Aplikacje Internet News

Jak oszczędzać internet mobilny w smartfonie

Obecnie pakiety internetu mobilnego oferowanego przez operatorów są bardzo duże, jednak to nie zmienia faktu, że niektórzy użytkownicy nie chcieliby oszczędzać przesyłanych danych pakietowych m.in. gdy posiadają kartę prepaid lub ich pakiet współdzielony jest z pakietem do laptopa czy innego abonenta w ofertach duet i rodzinnych. Czy wyłączanie transmisji danych daje nam duże oszczędności?

 
Poniekąd tak – wyłączanie pakietu daje nam oszczędność transferu, ale możemy oszczędzać jeszcze więcej, a część użytkowników o tym nie wie. Przez mobilną aplikację Facebook ucieka nam najwięcej danych pakietowych, ale nie musimy z niej rezygnować chcąc oszczędzać. Zasobożerność internetu mobilnego to sprawka automatycznego ładowania i odtwarzania filmów przeglądając aktualności w smartfonie, aby temu zapobiec wystarczy przejść do ,,Ustawień aplikacji”, następnie ,,Automatyczne odtwarzanie” i wybrane ,,Tylko przy użyciu Wi-Fi”. Dla osób, dla których jakość zdjęć nie ma znaczenia również w ustawieniach mogą wybrać funkcję ,,Oszczędzanie danych” – dzięki temu ładowane będą zdjęcia w niższej rozdzielczości.
 
Podobną funkcję oferuje Twitter pod nazwą ,,Zużycie danych” w ustawieniach aplikacji. Powoduje ona wyłączenie autoodtwarzania filmów, ładuje zdjęcia w niższej rozdzielczości oraz wybiera niższą, jakość nagrań.
 

 
Instagram oferuje wyłączenie ładowania zdjęć i filmów w tle. W praktyce oznacza to, że jeżeli nie korzystamy z aplikacji na danych pakietowych oszczędzamy megabajty. Opcję taką znajdziemy w ustawieniach – zakładka ,,Użycie danych pakietowych” pod nazwą: ,,Użycie mniejszej ilości danych”.
 
Snapchat również automatycznie ładuje nasze przychodzące snapy, funkcję tę możemy wyłączyć i ładować snapy wtedy, kiedy chcemy je obejrzeć. Taką funkcję znajdziemy w ustawieniach w zakładce ,,Zarządzaj preferencjami”, a następnie ,,Tryb oszczędzania transferu danych”.
 
Znany wszystkim komunikator Mesenger również zżera dużą ilość danych internetu mobilnego, a to dzięki rozbudowanym funkcją oraz udostępnianiu ,,relacji na żywo” innych użytkowników. Mimo, że nie mamy możliwości oszczędzania to, jeżeli wykorzystujemy aplikację jedynie do komunikowania się możemy wykorzystać aplikację Mesenger Lite, który oferuje tylko podstawowe funkcję bez dodatkowych funkcjonalności oraz dymków w czasie rzeczywistym.
 
Oglądając filmy na YouTube również możemy zaoszczędzić kilka megabajtów wybierając, jakość niższą niż HD. Aby tego nie robić staje wystarczy w ustawieniach w zakładce: ,,Ogólne” wybrać ,,Ogranicz komórkową transmisję danych” (tryb HD tylko w sieci Wi-Fi).
 
Przeglądając Internet wybierajmy również strony w wersji mobilnej, ponieważ wersja komputerowa pobiera więcej megabajtów.
 
Mam nadzieję, że te kilka rad pomogą Wam w oszczędzaniu pakietu Internetu.
 
Źródło: tech.wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *