Gadżety News

Kindle Oasis – wersja czytnika wodoodpornego

Amazon zaprezentował kolejną wersję swojego czytnika. Nowy model Oasis będzie można spokojnie zabrać nad wodę czy korzystać z niego podczas relaksu w wannie, bowiem jest wodoodporny.

 
Z ulepszeń należy wymienić przede wszystkim większy ekran o lepszej, jakości wyświetlania tekstu (300 DPI).  Z pierwszej generacji czytnika zachowana została również niesymetryczna proporcja urządzenia, tzn. klawisze funkcyjne służące do zmiany strony umiejscowione zostały na szerokim pasku, który jednocześnie uławia trzymanie czytnika jedną ręką.
 
Kwestię odporności potwierdza norma IPX 8, która jest taka sama jak w modelu Kobo Aura H2O i oznacza, że Kindle Oasis potrafi przetrwać godzinne zanurzenie w wodzie na głębokości do 2m.
 

amazon.com

 
Ulepszeniu uległa jednak obudowa samego urządzenia, która została wykonana z aluminium, a nie jak poprzednie modele z plastiku. Aluminium dodaje elegancji i sprawia wrażenia solidnej. Po zmianie rozmiarów urządzenia i materiału wykonania wzrosła waga urządzenia z 131 gramów na 194 gramów jednak czytnik w najcieńszym miejscu mierzy nadal 3,4 mm.
 
Zmiana obudowy spowodowała potrzebę zastosowania mniejszej pojemności akumulatora, przez co Oasis działa na baterii niezauważalnie krócej niż jego poprzednicy. W zamian za to Amazon dodał akcesorium w postaci ładującej maty, przez co urządzenie nadal będzie działać na akumulatorze przez okres jednego miesiąca.
 
Producent twierdzi, że akumulator wystarczy na 6 tygodni działania urządzenia, a niewiadoma technologia ładowania na nowo naładuje urządzenie w ciągu zaledwie 2 godzin – dodajmy, że ładowarka ma napięcie 5 watów.
 
amazon.com

 
Nowy czytnik zyskał lepszy dwurdzeniowy procesor NXP i.MX7D o taktowaniu 1 GHz oraz sensory oświetlenia, aby czytnik mógł automatycznie dopasować jasność ekranu do otoczenia.
 
Do nowoczesnych rozwiązań należy dodać możliwość odtwarzania audiobooków za pomocą aplikacji Audible, która zostanie dostarczona na obie generacje Kindle Oasis wraz z najbliższą aktualizacją. Niestety, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw książek audio należy zaopatrzyć się w bezprzewodowe słuchawki, ponieważ sam czytnik nie posiada gniazda Jack, a na modelu Paperwhite słuchanie będzie niemożliwe, ponieważ nie posiada on modułu Bluethoot.
 
Czytnik Amazon Kindle Oasis dostępny jest już w przedsprzedaży, a premiera zaplanowana została na 31 października 2017 roku. Cena niestety nadal jest wysoka, ponieważ za wersję z 8 GB pamięci należy zapłacić 249 dolarów, a w niemieckim Amazonie cena wynosi 299 euro.
 
Źródło: msn.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *