News Telefony

Wadliwa bateria w iPhone z serii 8 – pojedyncze przypadki czy grubsza sprawa?

Wadliwa bateria w iPhone 8 i iPhone plus 8. Pojedyncze przypadki usterek baterii, są właśnie badane przez serwis Apple. Ogniwa do tych urządzeń, są dostarczane przez tego samego producenta, który był odpowiedzialny za felerne baterie w Samsungu galaxy note 7.

Nie milkną jeszcze echa po informacji o wadliwej baterii Samsunga galaxy note 7, kiedy to użytkownicy składali reklamacje do producenta, gdyż w wyniku wady, baterie sporej części telefonów, po prostu wybuchały. Czarne chmury pojawiły się teraz nad firmą Apple, ponieważ odnotowano nowe przypadki wadliwej baterii w tym urządzeniu. Jak można wyczytać w sieci, odpowiedzialny za produkcję baterii do iPhone 8 i iPhone plus 8, jest ten sam producent, który produkował ogniwa do niesławnego Samsunga galaxy note 7. Czy wada baterii to tylko przypadek? Być może odpowiedzą na to pytanie specjaliści z Appla, którzy monitorują całą sytuację i wzięli na warsztat między innymi telefon z zepsutą baterią, który należy do użytkowniczki z Tajwanu. Podobny przypadek miał miejsce w Japonii, gdzie już przy wyjmowaniu urządzenia z pudełka, telefon miał spuchniętą baterię i wypchnięty wyświetlacz.

fot.twitter.com.Magokoro0511

Więcej awarii iPhone’ów zarejestrowano ostatnio, także w Kanadzie, Chinach, Grecji i Hongkongu. We wszystkich przypadkach, awarie wyglądały tak samo. Spuchnięta bateria wypycha wyświetlacz, tak jak to wdać na zdjęciu powyżej. W niektórych przypadkach telefony były ładowane, a w innych, urządzenia były po małym upadku.

Nie można mówić – jeszcze – o pladze wadliwych iPhonów, gdyż w przypadku Samsunga była to naprawdę duża liczba felernych telefonów. Biorąc pod uwagę ilość wyprodukowanych i sprzedanych iPhone’ów, można stwierdzić, że są to pojedyncze incydenty. Jednak jest to dopiero początek dystrybucji nowej serii urządzeń Apple, to czy będzie więcej takich incydentów, czas pokaże.

Notabene Samsung, który współpracował z firmą produkującą baterie do galaxy note 7 – po zgłoszeniach użytkowników o wadliwych ogniwach, oraz w rezultacie po niesławie, jaką przez to okrył się galaxy note 7- zerwał współpracę z producentem baterii oraz finalnie wycofał urządzenie z rynku. Pojawiają się jednak w sieci informacje, że galaxy note 7 ma powrócić w odnowionej, poprawionej wersji, jednak nie wiadomo czy trafi na nasz rynek.

Jeśli zaś chodzi o Apple, na razie jeszcze za wcześnie by wyrokować, co stanie się z iPhone 8 i iPhone plus 8, być może konstrukcja telefonu jest niedopracowana, mógł też zawinić jakiś element połączenia z baterią. Jest to aktualnie badane przez serwis Apple. Inną sprawą jest to, że jeśli okaże się, że wadliwa była bateria i wina leży po stronie producenta, może to być „wpadka”, po której firma produkująca owe ogniwa, może się nie dźwignąć.

Źródło: onet.pl , pocketnow.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *