News Telefony

Japoński Amazon zawiesza sprzedaż telefonów Huawei P30

Modele oraz marka Huawei zaczynają z dnia na dzień tracić na swojej ciężko wypracowanej wartość. Wraz z licznymi problemami pokazują się nowe, które zaczynają zabierać sprzedaż producentowi generując również straty. 

 

Były restrykcje, są i skutki. Mimo zawieszenia decyzji Google na 90 dni, Huawei ma nowe problemy ze swoimi resselerami. Jak podaje nam zagraniczne źródło japoński oddział firmy Amazon wstrzymał zamówienia na telefony Huawei P30 oraz P30 Lite. Powód? Oficjalnie jest to „brak smartfonów” natomiast sprawa jest jasna. Na czarnej liście USA widnieją także firmy współpracujące z Huawei oraz inne oddziały producenta.

Oprócz Amazon sprzedaż modeli Huawei P30 zawiesiły DOCOMO, MVNO, KDDI oraz SoftBank. Takie działania zaczynają dość mocno uderzać w producenta, który od teraz nie ma łatwego życia. Mimo sporych restrykcji producent niemalże codziennie liczy się z kolejnymi stratami partnerów biznesowych. Patrząc na działania rynkowe muszę powiedzieć, że jestem zaniepokojony, czy aby na pewno koncern wyrobi się ze swoimi sprawami do 19 sierpnia.

Źródło: Shimajiro-mobiler

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *