Artykuły News

Sankcje USA w sprawie Huawei zostały złagodzone. Jest jednak pewien haczyk

Globalny rynek smartfonów przeżywa poważne rozterki. Bardzo duża część internautów śledzi dość uważnie wieści o firmie Huawei, która podpadła USA lądując tym samym na czarnej handlowej liście Amerykanów.  Następstwem tego działania było odcięcie Huawei od współpracy z Google. Na szczęście mamy dobrą nowinę.

 

Atmosfera rynkowa między Huawei, a USA i Google jest dość mocno napięta. Na szczęście mamy dla Was dobrą wiadomość. Stany Zjednoczone postanowiły nieco złagodziły swoje decyzje odnośnie Huaweia, w związku z czym firma będzie w dalszym ciągu posiadać licencję od Google. Jest jednak pewien haczyk, zgadniecie jaki? Licencja będzie dostępna przez 90 dni. Jest to czas na uporządkowanie spraw przez firmę Huawei.

Według mnie jest to również pewnego rodzaju, zawieszenie broni. Nie wykluczone, że zarówno rząd USA oraz Google doszły do porozumienia, że decyzja jaka została wydana jest zbyt radykalna dla wielu użytkowników. Być może na złagodzenie decyzji w sprawie licencji miał spory wpływ internautów, którzy bardzo intensywnie komentują sprawę na Twitterze. Jak słusznie podkreślają niektórzy użytkownicy produktów Huawei, firma Google powinna być neutralna do całej sprawy. Niektórzy twitterowcy wskazują, że jest to ograniczanie ich wolności.

Niewykluczone również, że po wspomnianych 90 dniach dojdzie do porozumienia w sprawie całokształtu odbierania użytkownikom swobody w postaci dostępu do aktualizacji. Oczywiście są to tylko i wyłącznie moje spekulacje. Trzeba jednak przyznać, że decyzje w sprawie Huawei są surowe i według mnie pochopne. Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o całej sprawie.

 

Źródło: Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *